اخبار

نظارت شورای موسسات برای صدور مجوز فعالیت های فرهنگی هنری تشدید شد

نظارت شورای موسسات برای صدور مجوز فعالیت های فرهنگی هنری تشدید شد
مجوز های قانونی همایش ها و برنامه ها از این به بعد فقط توسط شورای نظارت بر موسسات فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و در قالب مفاد و روند بند های آیین نامه، صادر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهدی امید بخش با تاکید بر اینکه از این به بعد فقط شورای نظارت بر موسسات فرهنگی هنری؛ مجوز های قانونی همایش ها و برنامه ها را صادر می کند، تصریح کرد: اجازه قانونی اختصاص به آن دسته از فعالیت ها خواهد داشت که در راستای فعالیت های فرهنگی هنری طراحی و اجرا شوند، همچنین بر اساس مفاد و طبق بند های اشاره شده در آیین نامه مربوطه شکل گرفته باشد.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: این شورای نظارتی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مستقر است و تمامی درخواست های برگزاری مراسم را پس از ارائه توسط موسسات و برمبنای فرآیندی قانونی و آیین نامه ای طرح در شورا خواهد کرد تا مراحل صدور مجوز انجام گردد.

وی اظهار داشت: قلمرو فعالیت مراکز و مؤسسات فرهنگی هنری دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای فعالیت های فرهنگی، هنری، سینمایی و سمعی و بصری و مطبوعاتی و تبلیغاتی و با اهداف کاربردی و توسعه و گسترش سطح فرهنگ و ارتقای دانش و بینش عمومی و اعتلای فرهنگ و هنر کشور می باشد.

معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد فارس ادامه داد: مؤسس یا مؤسسان این گونه مراکز در قبال فعالیت ها و امور اجرایی، مسئول و پاسخگو می باشند که فعالیت آنها منافاتی با مبانی فرهنگ عمومی نداشته باشد و در صورت مشاهده مغایرت فعالیت این مراکز با موضوع فعالیت مجوز دریافتی، با مؤسسات متخلف برابر قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

امید بخش در پایان خاطر نشان کرد: نظارت و ارزشیابی بر فعالیت ها و عملکرد مراکز فرهنگی از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و مراکز فرهنگی نیز موظف هستند در اجرای امر نظارت با کارشناسان اعزامی همکاری و اطلاعات لازم را به همراه مدارک و مستندات مربوطه در اختیارآنان قرار دهند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید