اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در پیام پاسداشت روز خبرنگار، خبرنگاران را پیشتازان عرصه استفاده از قلم برشمرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در پیام پاسداشت روز خبرنگار، خبرنگاران را پیشتازان عرصه استفاده از قلم برشمرد
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت فرا رسیدن پاسداشت روز خبرنگار گفت: یادآوری اهمیت قلم و خبر؛ یادآور سالروز شهادت مرد عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، شهید محمود صارمی در مزارشریف است. این روز بهانه‌ای شد برای نام‌گذاری روز خبرنگار و یادآوری اهمیت قلم در اطلاع‌رسانی و جایگاهی که نه تنها در جوامع مدرن، بلکه در آموزه‌های دینی دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان افزود: 17 مرداد روز خبرنگار؛ با توجه به یک هفته برنامه های متنوع آموزشی، تقدیر و تشکر، دیدار با فرهیختگان رسانه، معرفی و ارائه کتاب و میزگرد کتابخوانی، آغاز به کار کتابخانه تخصصی، جشن های مردمی، سرکشی به دفتار روزنامه ها و خبرگزاری ها، و بزرگداشتی که با حضور بزرگان و خانواده رسانه و مسئولان ارشد استان برپا شد؛ فرصتی بود برای یادآوری اهمیت قلم و خبر؛ و همچنین یادآور سالروز شهادت مرد عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، شهید محمود صارمی در مزارشریف را در اذهان تداعی می کند. این روز بهانه‌ای شد برای نام‌گذاری روز خبرنگار و یادآوری اهمیت قلم در اطلاع‌رسانی و جایگاهی که نه تنها در جوامع مدرن، بلکه در آموزه‌های دینی دارد.

سهرابی اظهار داشت: بدون شک یکی از عومل پیشرفت و توسعه یافتگی هر منطقه ای به حضور موثر و فعالیت های خبرنگاران آن بستگی دارد، جامعه بدون خبرنگار اجتماع بدون روح و کالبدی است که نشاط و پویایی ندارد و امروزه خبرنگاران پیشتازان عرصه استفاده از قلم هستند و باید به جایگاه و اهمیت عرصه خبر و اطلاع‌رسانی آگاه بوده و آن را فرصتی برای افزایش آگاهی و بصیرت دینی قرار دهند. در همین راستا خبرنگاران مومن و متعهد باید با آگاهی از رسالت سنگینی که بر دوش دارند و پای‌بندی به اصول دینی قدم در این راه بگذارند تا دچار شایعه‌پراکنی نشوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: روز خبرنگار می‌تواند یک فرصت و بهانه بسیار خوبی باشد تا به دغدغه‌ها، مشکلات و معضلات این صنف توجه شود. صنفی که در طول سال نگران سایر قشرها هستند و شاید روایتگر و پیام‌رسان دغدغه‌های همه اقشار جامعه باشند، این روز می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا در حقیقت دغدغه‌ها و معضلات اهالی رسانه یاد، مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.

سهرابی خاطر نشان کرد: با نگاهی به روزهای شکوهمند هشت سال دفاع مقدس می توان بیش از پیش به نقش چشمگیر رسانه ها و ابزارهای اطلاع رسانی واقف شد. در این بین آنچه نقش مطبوعات و رسانه های جمعی را برجسته ساخته و می سازد وجود خبرنگاران شجاع، آگاه و متعهدیست که در مسیر آرمانهای اصیل خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و همواره سختی ها را به جان خریدارند.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات اهالی رسانه و خبرنگاران و عکاسان خبری، گفت: ضرورت همکاری و هماهنگی بیشتر بین مسوولان دولتی با اصحاب رسانه بیش از پیش در استان ادب پرور فارس که سرشار از تعدد مطبوعات و خبرگزای ها و همراهی آنها و همچنین رسانه ملی است آنهم در شیراز به عنوان سومین حرم اهل البیت لازم می باشد و از این روی در دولت تدبیر و امید هم اهمیت ویژه‌ای برای جامعه رسانه ای کشور قائل شده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان با اشاره به اینکه باید گفت خبرنگاران سربازان عرصه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی هستند که جامعه را با حقایق و واقعیت های موجود آشنا می کنند، ابراز داشت: انعکاس و بازتاب حقایق و واقعیت ها در جامعه مرهون تلاش های بی وقفه اصحاب رسانه است و حمایت و پشتیبانی از خبرنگاران در راستای ارتقای جایگاه آنان و تعامل همه قشرهای مختلف از قبیل ارگانها، دستگاهها و نهادها برای بازتاب حقایق به مردم و مخاطبان، وظیفه ایست که باید همواره مدنظرقرار گیرد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید