اخبار

جام باشگاه های کتابخوانی در فارس آغاز بکار کرد

جام باشگاه های کتابخوانی در فارس آغاز بکار کرد
امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، تلاش دارد تا به شکل جدی تر به این موضوع وارد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ کارگاه آشنایی با مبانی و چگونگی طرح های کتابخوانی برای شهرستان های نامزد پایتختی کتاب با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

صابر سهرابی در این نشست گفت: یکی از کلان برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در چند سال اخیر بیشتر به آن پرداخته شده و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید ویژه ای روی آن دارند همین موضوع کتاب خوانی است.

سهرابی با اشاره به حضور فعال شهرهای استان فارس ادامه داد: در سال های پیش شهرهای اوز، صدرا و شیراز جزو پنج شهر برتر پایتختی کتاب شدند و در بخش روستاهای دوستدار کتاب نیز برخی از روستاهای فارس جزو ده روستای برتر این جشنواره بشوند که مایه افتخار برای فارس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، تلاش دارد تا به شکل جدی تر به این موضوع وارد شود و در همین راستا در نشست های شوراهای فرهنگ عمومی شهرستان و گفتگو با مسئولان شهرستانی همچون فرماندار، امام جمعه و شهردار، همکاری، هماهنگی و حمایت آنان را جلب نماید.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اضافه کرد: ترویج فرهنگ گفتگو و کتابخوانی به ویژه برای سنین کودک، نوجوان و جوان سبب خواهد شد تا جامعه آینده، جامعه ای پیشرفته و درخشان باشد. ترویج کتابخوانی برای این سنین همچنین باعث خواهد شد تا در بزرگسالی با مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی کمتری روبرو شوند.

سهرابی عنوان کرد: قطعاً برپایی این کارگاه‌ها در راستای برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی می‌تواند در قرار گرفتن در جمع شهرها و روستاهای دوستدار کتاب گامی مؤثر باشد.

وی ضمن قدردانی از نهاد کتابخانه های عمومی فارس، آموزش و پرورش و بهزیستی در همه استان خاطرنشان کرد: اگر شهری به عنوان یکی از شهرهای برتر پایتختی کتاب ایران و یا روستایی در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب انتخاب شود، کمک های مادی و معنوی بسیاری در زمینه کتاب و کتاب خوانی برای آن شهر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را کسب خواهد کرد.

در این کارگاه همچنین استاد جعفر توزنده جانی، و فرمهر منجزی به ارائه راهکارهایی برای ترویج کتابخوانی پرداختند.

این کارگاه روزهای دوشنبه سوم تیر ماه جاری و سه شنبه چهارم تیرماه جاری با حضور شرکت کنندگانی از 29 شهرستان برگزار می شود.


کارگاه آشنایی با مبانی و چگونگی طرح های کتابخوانی برای شهرستان های نامزد پایتختی کتاب با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید