اخبار

سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان

سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان
نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز دوشنبه 23اردیبهشت‌ با حضور مسئولان ملی و استانی در هنرشهر آفتاب شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ این جشنواره از 2 تا 5 شهریور98 به میزبانی شیراز و با حضور استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز برگزار خواهد شد.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولان استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شود.

این جشنواره در سه حوزه مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود که بخش فیلم آن دارای دو بخش ملی و منطقه‌ای است که در بخش ملی آثار سینما اقتباس با رویکرد پیوند ادبیات و سینما به رقابت می‌پردازند.

** اتفاق ملی در فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز عنوان کرد: استان فارس در تولید فیلم های سینمایی و کوتاه در سینمای کشور تاثیرگذار بوده است و باید در این زمینه پیشگام شود و میزبانی برای هنرمندان سراسر کشور باشد.

صابر سهرابی عنوان داشت: رویدادی که در شهریورماه رقم زده خواهد شد، اتفاقی ملی است که پس از 23 سال به همت انجمن سینمای جوان به فارس رسیده است.

مدیر کل ارشاد فارس بیان کرد: انجمن سینمای جوان پس از آموزش و تولید تلاش کرد با برگزاری جشنواره هایی در سراسر کشور اهداف خود را دنبال کند.

در این نشست از پوستر جشنواره رونمایی شد.

سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان
سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان
سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان
سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان 

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۸
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید