اخبار

در بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس مطرح شد؛ ساخت"پردیس سینمایی" با حمایت سرمایه گذاران شیرازی

در بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس مطرح شد؛ ساخت"پردیس سینمایی" با حمایت سرمایه گذاران شیرازی
با حمایت سرمایه گذاران فرهنگی "پردیس سینمایی" فرهنگ شهر شیراز در حال ساخت است و در هفته دولت آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ امیر میراب سرمایه گذار و مدیر پردیس سینمایی یاد شده در بازدیدی که توسط صابر سهرابی مدیر کل، مهدی رنجبر معاون هنری سینمایی و روح الله رنجبری رئیس گروه سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد؛ با اشاره به امکانات ویژه این مجموعه افزود: این پردیس سینمایی با سه سالن ویژه با ظرفیت ۲۵۰ صندلی و امکان نمایش فیلم به صورت 3D ؛ سالن ۱۵۰ نفره و یک سالن سی نفره vip با امکانات ویژه از جمله سرو غذا صندلی های متفاوت به زودی افتتاح خواهد شد.

وی افزود ۳۰۰ متر از این فضا به صورت نگارخانه هنری جهت ارائه آثار هنری طراحی گردیده است در کنار این گالری و سالن های سینما بخش ویژه کتاب، بوفه، کافی شاپ، لابی پیش بینی شده است. از دیگر امکانات این مجموعه می‌توان به تراس با فضای باز با ظرفیت ۲۵۰ نفر به همراه تلویزیون منحنی جهت پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم های کوتاه و غیر اشاره کرد.

میراب در پاسخ به اینکه کتاب فروشی این مجموعه چه تفاوتی با سایر مجموعه‌های همانند دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر کتابفروشی فضای جهت مطالعه کتاب طراحی شده است از ایده های ویژه ای که برای این بخش طراحی شده نصب صندلی هایی جهت اندازه گیری زمان مطالعه است که مخاطبان پس از رسیدن به حدنصاب مطالعه در حد یکی الی دو ساعت می توانند کتاب را به صورت رایگان و هدیه از این مجموعه دریافت کنند.

وی درخصوص فضای آرت گالری افزود: امکانات ویژه این گالری علاوه بر آنکه امکان نصب و نمایش آثار به صورت واقعی را دارد این امکان را نیز دارد که با تکنولوژی ar و استفاده از عینک و کلاه های مخصوص مخاطبان می‌توانند اطلاعات ویژه هر اثر را به صورت دیجیتال و مجازی مشاهده کند.

محمد حسین شاکری زاده از دیگر مدیران این پردیس فرهنگی سینمایی با اشاره به اینکه شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر ایران زمین نیازمند فضاهایی جهت فعالیت های فرهنگی و هنری است افزود: با حمایت های دولتی و خصوصی خوشبختانه در سال های اخیر در ازای سالن های تخریب شده و فرسوده پردیس های سینمایی به مجموعه صندلی های سینما و تئاتر شیراز افزوده شده است، هرچند هرچه این امکانات افزایش پیدا کند باز هم با توجه به رشد جمعیت و استقبال مردم جا برای افزایش آن وجود دارد.

شاکری زاده در خصوص طرح‌های ویژه این مجموعه از فعالان فرهنگی و هنری و هنرمندان تئاتر سینما و هنرهای تجسمی گفت: هدف اصلی ما در این مجموعه علاوه بر پخش فیلم مشارکت در رویدادهای فرهنگی و هنری شهر شیراز در زمینه سمینار تئاتر، نشست‌های تخصصی، کنسرت و... خواهد بود.

او خاطرنشان کرد، این مجموعه آمادگی آن را دارد تا با شرایط ویژه میزبان هنرمندان و اهالی فرهنگ در این مجموعه باشد. شاکرزاده با اشاره به برخی از این طرح ها افزود: فضای کتابخانه جهت رونمایی کتاب نویسندگان نشست های نقد و بررسی معرفی کتاب و جشن رونمایی و امضای کتاب طراحی شده است.

وی همچنین به تمامی اهالی فرهنگ و هنر مندان این قول مساعد را داد که با ایده های ویژه ای جهت رونق فعالیت های فرهنگی و هنری در خدمت افرهنگ و هنر شیراز خواهد بود. از جمله این طرح ها این است که در کنار سه شنبه های نیم بها جهت پخش فیلم گالری و آرت شاپ مجموعه؛ سه شنبه ها به صورت رایگان برای ارائه آثار هنرمندان شیرازی به ایشان اختصاص خواهد یافت و تمام عواید این برنامه در روزهای سه‌شنبه متعلق به خود هنرمندان خواهد.

حسین شاکری زاده گفت: نگارخانه این مجموعه نیز امکان برگزاری پرفورمنس های نمایشی را خواهد داشت و فضاهای خارج از فضای سینما جهت رویدادهای هنری طراحی شده و امیدواریم که در ابتدای تابستان با افتتاح این مجموعه میزبان مردم هنر دوست و فرهنگ مدار شیراز باشیم.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید