اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: فرهنگ شهر شیراز دارای "پردیس سینمایی" می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: فرهنگ شهر شیراز دارای "پردیس سینمایی" می شود
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با قدر دانی از سرمایه گذاران حوزه فرهنگ، ادب و هنر از گشایش "پردیس سینمایی" فرهنگ شهر شیراز در هفته دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی با اشاره به اینکه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری اصلی‌ترین هدف برای شهر ادب پرور شیراز خواهد بود؛ گفت: به همین بهانه "پردیس سینمایی" با همت سرمایه گذاران فرهنگی در قالب سه سالن ویژه اکران فیلم و امکانات ویژه فرهنگی و هنری به زودی در شیراز و به مناسبت هفته دولت افتتاح می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: این مجموعه که هم اکنون مراحل ساخت را طی می کند در بخش شمالی شهر شیراز، خیابان فرهنگ شهر و میدان احسان در حال احداث است و دارای سه سالن ویژه؛ امکان نمایش فیلم با تکنولوژی روز، نگارخانه هنری؛ سالن های سینما، بخش ویژه کتاب، بوفه، کافی شاپ و لابی پیش بینی شده و برای ادامه مسیر خود با حمایت این اداه کل نیز قرار می گیرد.

سهرابی گفت: نگارخانه این مجموعه نیز امکان برگزاری پرفورمنس های نمایشی را خواهد داشت و فضاهای خارج از فضای سینما جهت رویدادهای هنری طراحی شده و امیدواریم افتتاح اینگونه فضاهای فرهنگی بتواند میزبان مردم هنر دوست و فرهنگ مدار شیراز باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه فرهنگ سازی برای تماشای فیلم و ایجاد پاتوق های فرهنگی باید در اولویت شهروندان قرار گیرد، گفت: پیشنهاد می کنم سرمایه گزاران فرهنگی؛ سالن های بزرگ سینما با صندلی های زیاد را به سالن های کوچک 50 تا 200 صندلی تبدیل کنند و فیلم ها با ژانرهای متفاوت همزمان در این سالن ها اکران شده تا سلیقه های مختلف را پوشش دهد.