اخبار

رویکرد دولت در واگذاری ها از پیمانکاری به سمت مشارکت عمومی تغییر پیدا است

رویکرد دولت در واگذاری ها از پیمانکاری به سمت مشارکت عمومی تغییر پیدا است
با توجه به طرح گذر عرفان در شیراز، و وجود ساختمان تاریخی سیلوی غله در پشت پروژه ساخت تالار مرکزی، بهتر است تا با نگهداری اسیلوی غله، از این مجموعه به عنوان یک مجموعه فرهنگی تاریخی یاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهران تقوی، معاون مدیرکل تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از پروژه تالار مرکزی شیرازی گفت: با توجه به اهمیت این پروژه برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آنقدر مهم بود که برای انجام مذاکرات با شهرداری جهت احداث و بهره برداری از آن به شیراز سفر کردم که نتیجه این سفر توافقات لازم با شهرداری بود.

مهران تقوی ادامه داد: در سطح کشور حدود 45 پروژه ملی داریم که 20 پروژه آن مربوط به تالارهای مرکزی استان هاست که تنها 3 پروژه آن به بهره برداری رسیده است.

تقوی افزود: با توجه به این که در سال های پیش توزیع یکسانی از لحاظ بودجه ای نداشته ایم پیشرفت پروژه ها متفاوت است.

معاون مدیرکل تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: رویکرد دولت در واگذاری ها از پیمانکاری به سمت مشارکت عمومی تغییر پیدا است و همین امر سبب شده است تا بودجه های لازم نیز از بودجه های عمومی برداشت شود که شیراز علی رغم آن که از لحاظ جاذبه های فرهنگی و هنری در اولویت قرار دارد ولی متاسفانه از لحاظ جذب بودجه ها پیشرفت چندانی نداشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اعلام آمادگی و ورود شهرداری شیراز به پروژه تالار مرکزی هر چه زودتر شاهد به بهره برداری رسیدن آن باشیم و خاطر نشان کرد: با توجه به طرح گذر عرفان در شیراز، و وجود ساختمان تاریخی سیلوی غله در پشت پروژه ساخت تالار مرکزی، بهتر است تا با نگهداری اسیلوی غله، از این مجموعه به عنوان یک مجموعه فرهنگی تاریخی یاد شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۸:۱۱
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید