• اخبار

استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی

استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی
رحمانیان گفت: درست است که وظیفه اصلی دستگاه قضایی فصل خصومت و رسیدگی به دعاوی است اما در کنار اقدامات سلبی اقدامات ایجابی را مد نظر قرار خواهد داد اصلی‌ترین آن فرهنگ سازی و موضوعاتی از این دست خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، احمد رحمانیان؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس و دبیر اجرایی این جشنواره نیز در ادامه با بیان اینکه برای مقابله با فرهنگ غربی که در باب فرهنگ و هنر ما را تحت الشعاع قرار داده است باید همه برنامه‌ریزی‌ها برای مبارزه با این حجم جنگ نرم باشد،ابراز داشت: البته مقابله با این جریان تنها وظیفه نهادهای فرهنگی نیست و تمام نهادهای غیر تخصصی دولتی و غیردولتی باید وظیفه خود را نسبت به این موضوع عملی کنند.

رحمانیان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با جنگ نرم که ایشان تأکید کرد، تمام دستگاه‌ها باید در این موضوع ورود کنند، گفت: درست است که وظیفه اصلی دستگاه قضایی فصل خصومت و رسیدگی به دعاوی است اما در کنار اقدامات سلبی اقدامات ایجابی را مد نظر قرار خواهد داد اصلی‌ترین آن فرهنگ سازی و موضوعاتی از این دست خواهد بود.

 وی به اهمیت موضوع  دفاع از ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی و صیانت از نوجوانان و جوانان کشور اشاره کرد و تصریح کرد: از سوی دیگر فراهم نمودن زمینه‌های مشارکت آنان در مسیر این جشنواره، زمینه‌های شکل‌گیری آن فراهم شد و کاری که در این جشنواره صورت گرفت کار مشارکتی بود هرچند که محور دستگاه قضایی و دادگستری استان بود ولی کار جمعی و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، استانداری فارس، آموزش و پرورش و سایر دستگاه فرهنگی اجتماعی سیاسی و حکومتی استان صورت گرفت.

رحمانیان تاکید کرد:بیشترین هدف ما استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان در جهت پیشگیری به عنوان اصلی‌ترین رکن آموزش و آگاهی است.

وی ابراز داشت: هدف دوم ما فراهم کردن زمینه فعالیت هنرمندان خصوصاً هنرمندان ارزشی و متعهد جهت تولید آثار در حوزه جرایم و آسیب های اجتماعی است و نهایتاً استفاده از این ابزار نرم در جنگ نرم که دشمن از چند سال قبل علیه ما و نظام آغاز کرده است.

دبیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه اغاز این جشنواره از ابتدای سال بوده است، گفت:  ۱۸۶ اثر به جشنواره ارسال شد که از  این آثار 45اثر در حوزه آسیب های نوظهور و فضای مجازی  ،فرهنگ شهروندی ۳۷ اثر اعتیاد ۴۲ اثر ، خشونت ۱۲ اثر، آسیب‌های اجتماعی ۱۱ و فرهنگ رانندگی ۱۶ أثر و در مجموع از  ۱۶ استان شرکت کننده داشتیم این جشنواره در دو بخش عمومی و دانش آموزی برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
۱۳ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۰۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500