اخبار

مدیران حوزه فرهنگ کتاب گردی کردند؛ تخفیف مالیاتی کتابفروشان پی گیری می شود

مدیران حوزه فرهنگ کتاب گردی کردند؛ تخفیف مالیاتی کتابفروشان پی گیری می شود
صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به مناسبت روز گتاب گردی با همراهی حجت الاسلام محمد صادق مهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس و رئیس انجمن اهل قلم فارس و تنی چند از خبرنگران و عکاسان حوزه فرهنگ از کتابفروشی های شیراز بصورت سرزده بازدید داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس امروز (پنجشنبه) به صورت سر زده از 5 کتابفروشی قدیم و 4 کتابفروشی جدید بازدید کرد.

امروز آخرین روز هفته کتاب به نام روز کتابگردی نامگذاری شده است؛ از این رو برخی از مسئولان در این روز به بازدید از کتابفروشی های سطح شهر می پردازند و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در حاشیه این بازدید ها گفت: بحث کتاب و کتابگردی در هفته کتاب، امروز با همکاری انجمن اهل قلم، توانستیم از 5 کتابفروشی قدیم و 4 کتابفروشی جدید شیراز بازدید کنیم.

صابر سهرابی ادامه داد: مسایل و مشکلاتی که در این بازدید مطرح شد بیشتر بحث گرانی کاغذ است که کل جامعه با آن درگیر است و وزارت ارشاد با برپایی نمایشگاه ها، بن کتاب و تخفیف خرید کتاب و ... مثل پاییز کتاب سعی دارد تا سبد فرهنگی خانواده ها را با مسایل پیش آمده رونق ببخشد.

وی افزود: سعی داریم تا این سبد فرهنگی خالی نشود و بر آنیم تا در اولین فرصتی که بعد از نمایشگاه کتاب پیش بیاید با اتحادیه کتابفروشی های شیراز نشستی داشته باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اضافه کرد: یکی از مباحث دیگری که در این بازدید بیان شد بحث مالیات بود که برآنیم تا اگر راهی هست از طریق رایزنی با اداره مالیاتی تخفیفی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی از مهمترین وظایفی است که دستگاه های فرهنگی بر عهده دارند و باید آن چه که در توان دارند برای گسترش این فرهنگ بگذارند.

سهرابی با اشاره به عصر انفجار اطلاعات گفت: در این زمان و با وجود فضای مجازی که استفاده از کاغذ کمتر شده باز حال و هوای کتاب و کاغذ متفاوت از تمام فضای موجود است. ما هم سعی داریم با برپایی نمایشگاه ها فضای کتاب را رونق دهیم. ان شاءالله در سال آینده این مشکلات برطرف شود.

گفتنی است؛ طرح کتابگردی به منظور حمایت از کتاب‌فروشی‌های کشور و با تاکید بر حمایت از کتاب‌فروشی‌های محلی در ۴ سال گذشته همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور برگزار شده است و بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نیز با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار ‌شد.

کتابفروشی های اسفند؛ محمدی، شهر کاغذی؛ پاتوق کتاب؛ بلادیی و کتابفروشی های مستقر در مسیر کوچه و گذر دهنادی از جمله مکان هایی بودهند که در این روز کتابگردی مورد بازدید و اهداء شاخه گل و لوح تقدیر قرار گرفتند.

 

 

  

  

 

                  

۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۷:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید