اخبار

"اتاقی در هتل پلازا" حکایتی از طنز اجتماعی

"اتاقی در هتل پلازا" حکایتی از طنز اجتماعی
نمایش کمدی "اتاقی در هتل پلازا" به کارگردان رضا حدادی و میزبانی تماشاخانه استاد بخشی زاده است که تمام عواید فروش را به "بیماران اکتیوز" تقدیم کرده و اجرای خود را از 12تا 18 شهریور ماه جاری ساعت 20 هر شب بر صحنه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، تئاتر یاد شده در سوئیت 719 هتل پلازای نیویورک در یک عصر بهاری اتفاق می افتد، این روز برای خانواده هابلی بسیار با ارزش است، زیرا تنها دختر خانواده به نام میمسی در این روز ازدواج میکند، ولی میمسی در شب عروسی اش خودش را در حمام هتل حبس میکند، روی و نورما پدر و مادر میمسی در تلاش هستند تا دخترشان را به هر شکل ممکن از حمام بیرون بیاورند و هرچه بیشتر تلاش میکنند اتفاقات بدتری برای آنان می افتد .

به همین بهانه به سراغ کارگردان این نمایش رفتیم و با وی به گفتگو نشستیم و از وی پرسیدیم؛ سبک و شیوه اجرایی نمایش چیست و چرا به این سمت از سبک و شیوه نمایشی رفته اید ؟

به طور کلی سبک و شیوه اجرایی کار به صورت رئال است، در هر جامعه ای یکسری چیز ها مانند خانواده و روابط انسانی دارای ارزش هستند که به طبع آن ممکن است هر خانواده ای یا رابطه دچار یکسری سوء تفاهم و مشکلات شود و به تصویر کشیدن این مسائل به سبک رئال میتواند مخاطب را بهتر درگیر عواطف و احساسات رویداد هایی نمایشی کند، البته این به این معنی نیست که نمایش ما فاقد خلاقیت بصری است ما سعی کردیم فرم های دیگری هم به کار اضافه کنیم .

ژانر نمایش چیست و چرا به سمت این نوع ژانر رفتید ؟

ژانر نمایش کمدی است، ما در کمدی میتوانیم مسائل را با لحنی طنزگونه و ساده بیان کنیم به طوری که در پنجاه دقیقه نمایش بتوانیم تاثیر گذاری را کنار سرگرمی هم داشته باشیم و این در عین حالی است که مخاطب هنگامی که از موقعیت های خلق شده لذت میبرد، میتواند با نقش های نمایش همزاد پنداری کند و خودش را در موقعیت و شرایط آن نقش بگذارد .

چقدر به متن وفادار بوده اید و چرا ؟

ما فرم اجرایی کار را در تناسب با متن جلو بردیم به طوری که آسیبی به متن نرسد دلیل این کار این بود که خود نمایشنامه از موقعیت های کمدی فراوانی برخوردار است ما سعی کردیم به جای اضافه کردن رو خود موقعیت های نمایش کار کنیم و همان موقعیت هارا از لحاظ فرم تقویت کنیم .

رضا حدادی کارگردان نمایش یاد شده در پایان بازیگران را پرنیا رضایی، پویا شورانگیز، شیرین جبرئیلی، علیرضا بنیادی معرفی کرد و گفت: خودش نیز بازی می کند و دستیاران کارگردان پویا شورانگیز و کامران گودرزی، مشاور کارگردان و بازیگردان مجتبی پای پوران، منشی صحنه شیرین جبرئیلی، مدیر صحنه علیرضا بنیادی، موسیقی مهدی قنری، طراح دکور مجتبی مویدی، تاسیات احمدرضا و مجتبی حدادی؛ طراح لباس علیرضا ارشدپور، تهیه کننده گروه رویای رنگی، طراح پوستر و تیز تبلیغات نوید صمدی هستند و پرنیا رضایی همکاری در تولید داشته است.

نمایش "اتاقی در هتل پلازا" به میزبانی تماشاخانه استاد بخشی زاده واقع در کوی زهرا، از 12تا 18 شهریور ماه جاری ساعت 20 هر شب بر صحنه است و علاقه مندان می توانند برای دیدن آن از طریق سایت www.irantic.com هماهنگی کنند.

۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید