اخبار

اکران اینترنتی فیلم مستند «توران خانم» در شیراز

اکران اینترنتی فیلم مستند «توران خانم» در شیراز
فیلم مستند «توران خانم» جدیدترین ساخته مشترک رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب در سینماغزل اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس اکران اینترنتی می شود؛ انجمن فیلم کوتاه شیراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در ادامه برنامه نمایش هفتگی نمایش فیلم های بلند داستانی، کوتاه و مستند مطرح ایران و جهان به اکران فیلم می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با توجه به درگذشت عزت اله انتظامی، بازیگر پیشکسوت و ارسطوه سینمای ایران، با گرامیداشت یاد و خاطره آن هنرمند فقید، انجمن فیلم کوتاه شیراز، دوشنبه ۲۹ مرداد جاری فیلم کوتاهی از برگزیده فیلم هایی که عزت اله انتظامی در آنها نقش آفرینی داشته را به نمایش می گذارد و به این بازیگر همیشه ماندگار ادای احترام می کند 

دبیر انجمن فیلم کوتاه شیراز با بیان اینکه در ادامه مستند «توران خانم» در سینماتک غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اکران عمومی می شود، گفت: روزهای دوشنبه ۲۹ مرداد جاری ساعت ۱۹ و چهارشنبه ۳۱ مرداد ساعت ۱۷ این برنامه برگزار خواهد شد.

محسن مقدم اعلام کرد: رویکرد سازندگان این فیلم که فیلمبرداری آن از٢٢ مهرماه ١٣٩١ آغاز و تاواپسین روزهای حیات توران میرهادی در پاییز ١٣٩٥ ادامه داشت، ثبت ویژگی‌های شخصیتی وی به‌ عنوان یک معلم نهادگذار در واپسین سال‌های عمر پُربارِ 89 ساله‌ اوست.

وی افزود: بعد از نمایش فیلم یادشده، جلسه بحث و تحلیل پیرامون سینمای پرتره  برگزار می شود؛ در این ۹۰ دقیقه مهمترین دیدگاه ها و عملکردهای فرهنگی خانم توران میرهادی، معمار نهاد کودکی ایران را به تماشا خواهیم نشست.

توران میرهادی خالق نگرشی نو به آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت کودکان بود که پس از بازگشت به ایران به یاد و به نام برادر از دست‌رفته‌اش، کودکستان، دبستان و راهنمایی غیردولتی فرهاد(۱۳۵۹-۱۳۳۴) را بنیاد نهاد؛ بنیان‌گذاری دو نهاد ماندگار «شورای کتاب کودک» و «فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان» از دیگر کارهای ارزشمند اوست.

توران میرهادی: «مادرم(نقاش و مجسمه ساز آلمانی) همیشه میگفت غم بزرگ را به کار بزرگ تبدیل کن بعد از فوت فرهاد برادرم در 17سالگی، برای زنده نگهداشتن فرهاد، مدرسه فرهاد را تاسیس کردم.»

یادآور می شود: برای تهیه بلیط از روش های زیر می توان اقدام نمود:

۱.خرید بلیط از طریق مراجعه به سایت هاشور

۲.مراجعه حضوری به سینما تک غزل . نیم ساعت قبل از شروع فیلم

مراحل تهیه بلیط از طریق سایت هاشور:

۱.به سایت hashure.com وارد شوید.

۲.در بالای صفحه، اکران توران خانم را کلیک نمایید.

۳. گزینه خرید بلیط اکران گروهی در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

۴. از بین موسسات فرهنگی،" سینما تک غزل " از شیراز را انتخاب نمایید.

۵.تعداد بلیط را مشخص نموده و پس از وارد کردن اطلاعات هویتی، گزینه خرید را بزنید.

۶.پرداخت را انجام داده و کد مربوط به نمایش فیلم را ذخیره نمایید تا زمان مراجعه کد خریداری شده ارائه شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید