• اخبار

نکوداشت استاد "عبدالمجید ارفعی اوزی" با حضور وزیر فرهنگ وارشاداسلامی برگزار می شود

نکوداشت استاد "عبدالمجید ارفعی اوزی" با حضور وزیر فرهنگ وارشاداسلامی برگزار می شود
نکوداشت استاد " عبدالمجید ارفعی اوزی" هفتم فروردین -فردا- با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در لارستان استان فارس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از اداره ارشاد استان فارس ، در این مراسم که از سوی بنیاد بازشناسی لارستان کهن و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در ایران ،انجمن مفاخر کشور و هیات امنای دانشگاه پیام نور مرکز اوز لارستان فارس برگزار می شود ،قرار است " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخن بپردازد.
بنابر این گزارش ، این نکوداشت در تالار پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور مرکز اوز و با حضور جمعی از زبانشناسان و باستانشناسان برجسته ی ایرانی برگزار و از یک عمر تلاش استاد ارفعی در راه علم و دانش سپاسگزاری و تقدیر بعمل می آید.
"محمدرضا سعیدآبادی" دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران، "علی بلوک‌باشی" انسان‌شناس و محقق برجسته و مدیر بخش مردم‌شناسی مرکز دایرةالمعارف اسلامی و "ابوالقاسم اسماعیل‌پور" مدیر گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی از جمله اساتیدی هستند که در این مراسم نکوداشت حضور می‌یابند.
استاد عبدالمجید ارفعی تنها متخصص ایرانی زبان های آکدی و ایلامی و از انگشت شمار ایلام شناسان جهان و از آخرین بازماندگان مترجم خط میخی ایلامی در جهان به شمار می رود که بسیاری از لوح های گلی تخت جمشید با تلاش وی ترجمه شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97