اخبار

گالری افدستا منقرض شد

گالری افدستا منقرض شد
نمایشگاهی از تابلو ها و مجسمه های فاطمه زارعی، هنرمند تجسمی کار با عنوان " انقراض ششم" در گالری افدستا آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و به بهانه برپایی نمایشگاه " انقراض ششم" به سراغ صاحب اثر رفتیم و با وی به گفتگو نشستیم که به آن اشاره می شود.

با چه هدفی دست به خلق این آثار زده اید؟

من فاطمه زارعی با عنوان هنری "یوتاب"؛ نقاش و مجسمه ساز و مدافع محیط زیست هستم و در راستای دفاع از محیط زیست و بیابان زدایی اقدام به ساختن مجسمه، تابلو حجم و نقاشی هایی نموده ام. هدف من آگاهی رسانی و متحد کردن قلبهای همه انسانها برای نجات اکوسیتم جهانی است.

از تکنیک و روش کارتان بگویید؟

من در تابلو ها و مجسمه هایم از تکنیکهای مختلف و مخصوص خودم و تا جای ممکن از مواد ارگانیک  استفاده میکنم.

کاارهای من اکسپرسیونیسم بوده و بیانگر رنجها و آسیب های جبران ناپذیریست که از جانب بشر به طبیعت وارد میشود؛ بشری که مقصر انقراض ششم بر روی زمین است.

من همچنین تصمیم گرفته ام تا آخر عمرم و حتی پس از مرگم بخشی از درآمد حاصل از فروش کارهای هنری ام را صرف درخت کاری و جلوگیری از بیابان زایی کنم.

در اینجا از همسرم به خاطر حمایت های مادی و معنوی بی دریغش و همچنین از استاد بزرگ و فیلسوفم جناب آقای کاوه حدادی که اصول و مبانی آکادمیک هنر را نزد ایشان آموخته ام، قدردانی نمایم.

جمله و پیامی که بیش از هر چیز به قلب و روح من نزدیک است اینست: تا زمانی که آخرین درخت قطع نشود وآخرین رودخانه سمی نشود و آخرین ماهی نمیرد، بشر هرگز نخواهد آموخت که پول را نمیتوان خورد.

"انقراض ششم"  The Sixth Extinction نا نمایشگاه آثار مجسمه، تابلو حجم و نقاشی فاطمه زارعی – یوتاب است که درگارخانه اَفدستا - بلوار پاسداران، روبروی خیابان کلاهدوز، کوچه 58/1، فرعی اول سمت راست، ساختمان عاج، طبقه اول بر پا شده است.

این نمایشگاه با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تا 5 اسفند ماه و از ساعت 5 عصر تا 9 شب برپا می باشد.

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید