اخبار

بانوی فیلمساز شیرازی در راه جشنواره فیلم پرتغال

بانوی فیلمساز شیرازی در راه جشنواره فیلم پرتغال
بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم کشور پرتغال، میزبان بهاره احمدی از شیراز با انیمیشن کوتاهی با عنوان "زندگی دیگران" می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، فیلم انیمیشن کوتاه " زندگی دیگران " ساخته بهاره احمدی به بخش مسابقه بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم Caminhos که آذر ماه امسال در کشور پرتغال برگزار خواهد شد راه یافت و شهر کامبرا میزبان عوامل این فیلم خواهد بود .

انیمیشن " زندگی دیگران " به روایت دختر جوانی می پردازد که در پی از دست دادن امید خود برای ادامه زندگی ، در شرایط جدیدی قرار می گیرد .

این انیمیشن که از محصولات مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم است، پیش از این درجشنواره های فیلمOISFF  سئول در کشورکره جنوبی و Rock 'n' Roll نایروبی در کشور کنیاو جشنواره های فیلم حقوق بشر ناپولی  و Visionaria در کشور ایتالیا حضور داشته است .

بهاره احمدی که متولد 1366 است، تحصیلات خود در رشته کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتالی با گرایش انیمیشن از موسسه آموزش عالی هنر شیرازرا به پایان رسانده و با گذراندن دوره آموزشی کارگردانی در مدرسه کارگاهی سینما موفق شده است نخستین تجربه خود در عرصه فیلمسازی انیمیشن را پشت سر بگذارد .

مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم که تهیه کنندگی این انیمیشن را برعهده داشته اند یکی از آموزشگاه های سینمایی و شرکت های فیلمسازی کشور هستند که تاکنون توانسته اند در بیش از دویست جشنواره خارجی حضور داشته باشند و عنوان پر افتخارترین فیلم سال 2014 ایران در جشنواره های بین المللی را به نام خود ثبت کنند .

از سایر آثار تولید شده در مدرسه کارگاهی سینما و  شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم می توان به فیلم های کوتاه عقل سرخ ، فریادها و نجواها ، سفرنامه سیستان ، برندگان چیزی نمی برند ، پاییز خاکستری ، انیمیشن عروسک چینی بابا ، انیمیشن زندگی دیگران ، مستند بلند چراغ ها«مستند پرتره استاد جمال میرصادقی» ، مستند بلند با باران ببار«مستند پرتره استاد امین فقیری» نام برد و هم اکنون نیز انیمیشنی با موضوع دفاع مقدس و مستندی با موضوع شهر شیراز را در دست تولید دارند .

عوامل فیلم انیمیشن کوتاه " زندگی دیگران " عبارتند از : کارگردان : بهاره احمدی ، نویسنده: علی زارع قنات نوی ، انیماتور : بهاره احمدی ،تدوین ، صداگذاری و موسیقی : علیرضا رهنما و تهیه کنندگی آموزشگاه آزاد سینمایی مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم .

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید