شیراز پایتخت کتاب ایران

اخبار

میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان"/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: سروده‌های حماسه سمند صاعقه زین کرده‌اند در دریای غزل‌
به افتخار هفته شعر و ادب پارسی و فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در آیین شب شعری با عنوان "قاب ارغوان" پوستر «اولین نمایشگاه کتاب غیر حضوری قاصدک مهر» و همچنین کتاب «ندیدن دلیل نبودن نبود» مرتضی کشاورز با مراسم امضای پوستر در آرامگاه شیخ اجل سعدی شیرازی با حضور سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس، صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شعر خوانی جمعی از شاعران به نام استان فارس، رونمایی شد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
[ تعداد بازدید : ۵۱ ]
میزبانی سعدی شیرازی از شب شعر "قاب ارغوان"/ مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس: شعرهای دفاع مقدس شاعران قوت بخش شب های عملیات
به افتخار هفته شعر و ادب پارسی و فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در آیین شب شعری با عنوان "قاب ارغوان" پوستر «اولین نمایشگاه کتاب غیر حضوری قاصدک مهر» و همچنین کتاب «ندیدن دلیل نبودن نبود» مرتضی کشاورز با مراسم امضای پوستر در آرامگاه شیخ اجل سعدی شیرازی با حضور سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس، صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شعر خوانی جمعی از شاعران به نام استان فارس، رونمایی شد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
[ تعداد بازدید : ۷۲ ]
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد به مناسبت هفته دفاع مقدس/ دفاع مقدس مجالی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: ارزش‌های دفاع مقدس با ابزار هنر و فرهنگ عینیت می‌یابد و در جامعه بیشتر نهادینه می‌شود و این خود مجالی موثر برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی، اسلامی و انسانی است.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۹۰ ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر بستر فضای مجازی و در جمع تعداد محدودی از اعضای شورای فرهنگ عمومی از تلاش برای رونمایی از سند نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ، خبر داد.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱۴۹ ]
برنامه های شهرستان های فارس ویژه روز شعر و ادب پارسی؛ گرامیداشت یاد استاد شهریار
روز شعر و ادب پارس و گرامیداشت یاد استاد محمد حسین شهریار، بزرگداشتی است برای همه ایران، به ویژه دیار پارس که خاستگاه شاعران و ادیبان بوده، هست و خواهد بود و در همین مسیر فعالیت هایی که به این مناسبت توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستانها اجرا می شود؛ اعلام شد.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
[ تعداد بازدید : ۱۳۲ ]
اسامی نوبت هجدهم و شیوه فعال سازی هنرکارت اعلام شد؛ متقاضیان شهرستانی به فرهنگ و ارشاد همان شهر مراجعه کنند
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به نکات مهم در خصوص فعال سازی هنر کارت و اسامی نوبت هجدهمی که ارسال شده، اعلام داشت: اهالی فرهنگ، ادب و هنری که در فهرست هجدهم نیز اسامیشان اعلام شده است هر چه سریعتر در ساعت اداری برای دریافت کارتهای خود به نماینده صندوق اعتباری هنر در اداره کل سرکار خانم هاشمی مراجع کنند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۱۵
[ تعداد بازدید : ۱۲۴ ]
در ادامه برنامه های روز ملی سینما فعالان استان تکریم شدند/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد: فارس ظرفیت برپایی جشنواره فیلم ملی و جهانی را دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست تکریم از فعالان سینمایی استان با اشاره به اینکه باید بتوانیم با توجه به ظرفیت بالای فارس، جشنواره فیلم کوتاه یا جشنواره فیلمی گسترده تر را با همراهی همه فعالان هنر هفتم به صورت منطقه‌ای و کشوری یا جهانی برگزار کنیم، گفت: سینماگران برای دریافت تسهیلات در سامانه تحفه حمایت شدند و در حال حاضر نیز می توانند در سامانه کارا جهت جبران خسارتها اقدام کنند و سایت صندوق اعتباری هنر نیز برای بیمه هنرمندان و دیگر تسهیلات به زودی باز خواهد شد.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
[ تعداد بازدید : ۲۷۷ ]
با صدور پیامی صورت گرفت: دعوت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با صدور پیامی از جامعه ادبی، هنری و فرهنگی فارس برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، دعوت کرد و گفت: کتاب و کتابخوانی از دیرباز در استان فارس مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین و شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران جایگاه ویژه داشته است.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲:۱۸
[ تعداد بازدید : ۲۸۸ ]
هنر باید توسعه و تجلی پیدا کند؛ همه چیز جامعه به فرهنگ آن بستگی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با کمالی سروستانی فرماندار شهرستان استهبان گفت: مردم این خطه در هنر کم ندارند و در هر هنری پیشینه و ذوق دارند و از خودشان مایه می گذارند و هرچند به حمایت هم نیاز دارند، این حمایت صرفاً حمایت مادی و مالی نیست، بلکه حمایت های معنوی نیز هست و با همه محدودیت ها پیشرفت های زیادی در شهرستان وجود داشته است.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱:۵۸
[ تعداد بازدید : ۲۹۵ ]
حمایت از جشنواره‌های خلاق و سازگار با فرهنگ شهرستان/ دغدغه اهالی هنر برای تعالی فرهنگ است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در جمع هنرمندان شهرستان استهبان گفت: اهالی فرهنگ و هنر اگر با یک هم‌اندیشی و برنامه ریزی های لازم به دنبال آن باشند تا جشنواره‌ای را با خلاقیت و آفرینش ایجاد کنند که دربرگیرنده پیشینه هنرها و سازگار با فرهنگ محیطی منطقه و شهرشان باشد، از چنین جشنواره هایی پشتیبانی و حمایت کامل خواهیم کرد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۰۶ ]
فعالان «قرآن آباد ایران» تکریم شدند
آیین تکریم از فعالان «قرآن آباد ایران» روستای محمدآباد دهستان خیر شهرستان استهبان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان استهبان برگزار شد.
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
[ تعداد بازدید : ۳۱۰ ]
پنج راهبرد برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی اعلام شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس انتخاب روستای محمد آباد خیر استهبان به عنوان پایتخت روستاهای قرآنی کشور را ثمره تلاش شبان روزی موسسه قرآنی بیت الاحزان دانست و در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، پنج راهبرد اصلی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی را اعلام داشت.
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۲۸۵ ]
پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز رونمایی شد/ نمایش فیلم‌های کوتاه نباید مختص جشنواره‌ها باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین رونمایی پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، اعلام داشت: نمایش فیلم‌های کوتاه نباید مختص جشنواره‌ها باشد و اهمیت فیلم کوتاه کمتر از فیلم بلند نیست.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
[ تعداد بازدید : ۲۶۸ ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: ۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور دارای هنر کارت شدند/ رونمایی پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس گفت: پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
[ تعداد بازدید : ۴۲۹ ]
برگزاری وبینار تعزیه و سینما در گراش
در این وبینار مباحث علمی اجرای تعزیه و سینمای ملی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
[ تعداد بازدید : ۳۰۲ ]
پایان جشنواره شعر رضوی شمال فارس
آیین پایانی دومین جشنواره استانی شعر رضوی شمال فارس، امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر بستر مجازی برگزار شد.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید : ۲۸۹ ]
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: سینما هنری فراموش نشدنی/ برنامه های روز ملی سینما تشریح شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده برای روز ملی سینما پرداخت و این مناسبت هنری را روزی برای ارج نهادن بر هنری فراموش نشدنی دانست و از سینما به عنوان رسانه ای نافذ یاد کرد.
۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۳۷
[ تعداد بازدید : ۴۵۴ ]
تمدید دریافت وام مشاغل آسیب‌دیده تا پایان آذر ماه
زمان دریافت وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تا پایان آذر ماه 1400تمدید شد.
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
[ تعداد بازدید : ۶۶۷ ]
عنوان برتر فرهنگ و ارشاد فارس در جشنواره شهید رجایی تشریح شد/ کارکنان فرهنگ و ارشاد تکریم شدند+ گزارش تصویری
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تکریم از تلاش همه همکاران خود در آیینی که به مناسبت دست یابی این اداره کل به جایگاه برتر ادارات گروه فرهنگی و آموزشی استان در جشنواره شهید رجایی برگزار شد، گفت: کار تیمی ترکیبی جالبی است که از مجموعه مهارت‌های مختلف افراد در تیم ایجاد می‌کند و در کار‌تیمی وظایف همه به یکدیگر مرتبط و موفقیت نهایی به کل تیم وابسته است.
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
[ تعداد بازدید : ۵۴۸ ]
نمایشگاه بین المللی میزبان واکسیناسیون اهالی فرهنگ و هنر/ اعلام نوبت بعدی بزودی+ گزارش تصویری
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در حاشیه بازدید از روند واکسیناسیون اهالی فرهنگ، ادب و هنر با ابراز خرسندی از همراهی علوم پزشکی استان برای این اقدام ارزشمند که سلامتی جامعه را در پیش دارد، گفت: این مرحله بدون محدودیت سنی در سالن ملاصدرا محل دایمی نمایشگاه های بین المللی شیراز با حضور 3500 نفر در حال انجام می باشد که این فهرست جدای از فهرست صندوق اعتباری هنر کشور و به صورت یکپارچه اعلام شده است .
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
[ تعداد بازدید : ۳۹۶ ]