اخبار

رونمایی از پوستر نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز
آیین رونمایی از پوستر این جشنواره با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل، روح‌الله رنجبری، رییس گروه سینمایی و محسن مقدم، رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز انجام شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
[ تعداد بازدید : ۳۵ ]
تعطیلی فعالیت مراکز فرهنگی هنری و سینماها
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: کلیه فعالیتهای آموزشی آموزشگاه های آزاد هنری، فرهنگی و سینمایی شامل (گروهی و انفرادی) و همچنین فعالیت سینما ها به منظور حفظ سلامت افراد جامعه و هنرجویان از یکشنبه ۱۵ تیرماه ۹۹ به مدت یک هفته، تعطیل می باشد.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
[ تعداد بازدید : ۶۶۲ ]
کسب رتبه اول کشوری  استان فارس در نشست‌های علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی
ایده‌ها و برنامه‌هایی چون تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور، خانواده متعالی، گسترش فعالیت­‌های قرآنی، عملیاتی شدن بیانیه گام دوم، ساماندهی فضای مجازی، فرهنگ کار و تلاش در سال جهش تولید از اولویت‌هایی بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی فارس قرار گرفته است.
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
[ تعداد بازدید : ۴۷ ]
روز قلم، بهانه‌ای برای گرامی‌داشت اندیش‌ورزان
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با گرامی‌داشت روز قلم گفت: روز قلم، بهانه‌ای است برای گرامی‌داشت اندیش‌ورزانی که اندیشه‌های‌شان را، سوار بر پیکان قلم نموده، تا صفحات تفکر را زینت بخشند.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
اعلام زمان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، زمان اعلام فراخوان نخستین جشنواره ملی خوشنویسی آیات، گرامیداشت میرزا احمد نی‌ریزی را دهه اول مردادماه و زمان برگزاری اختتامیه آن را آبان‌ماه امسال اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
[ تعداد بازدید : ۴۹ ]
رئیس فرهنگ و ارشاد لامرد درگذشت/ تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس
در پی درگذشت؛ «ابراهیم میر»، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با پیام تسلیتی آمرزش ابدی آنمرحوم و صبر جلیل برای خانواده این همکار و مسئول دلسوز جامعه فرهنگ، ادب و هنر را از خداوند متعال مسئلت داشت.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱۹۲ ]
شاغلین و بنگاه‌های فاقدبیمه برای دریافت وام کرونا ثبت نام کنند
وزارت کار اعلام کرد: با توجه به مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صاحبان ، شاغلان کسب و کارهایی که کد بیمه و کد کارگاهی ندارند، از سوی دولت حمایت می شوند.
۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲:۰۲
[ تعداد بازدید : ۵۱۰ ]
فراخوان حمایت از تولید فیلم کوتاه استان فارس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، فارس با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به دنبال آن است تا با آثار هنری و سینمایی گفتمان دفاع مقدس و ارزش‌های والای دینی، ملی و انسانی تجلی یافته در آن دوران را پاس بدارد.
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
[ تعداد بازدید : ۸۵ ]
امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی، ملی و انسانی، فرهنگی و اجتماعی بر دوش همگان است
امر به معروف و نهی از منکر یک موضوع نرم‌افزاری و فرهنگی است که گستردگی آن تنها به مسایل شرعی خلاصه نمی‌شود و همه مسایل اجتماعی و فرهنگی جامعه را در بر می‌گیرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
صالحی خبر داد: تدوین پیش نویس سند "ترویج فرهنگ مسئولیت اجتماعی- برنامه مقابله با ابعاد بیماری کرونا کووید 19/ شورای فرهنگ عمومی در پیامدهای فرهنگی و اجتماعی کرونا می تواند تاثیر داشته باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی پیامدهای بهداشتی و درمانی و همچنین پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا، گفت: شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش به سزایی در پیگیری پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
نقد و بررسی فیلم «کارخانه آمریکایی»
این فیلم روز چهارشنبه 11 تیر ماه جاری، ساعت ١٧، در سالن مهر تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اکران می‌شود.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۴
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
گشایش کانون فرهنگی هنری «شهید حاج قاسم سلیمانی» همزمان با دهه کرامت در شیراز
کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همیشه مورد توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بوده و هستند.
۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
کانون های مساجد حتی در مناطق دورافتاده در دهه کرامت فعالیت های موثری انجام می دهند
حجت الاسلام امیدی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد همواره در مناسبت های مذهبی خوش درخشیده اند و در واقع می توان گفت برنامه های مناسبتی از جمله دهه کرامت حتی در مناطق دور افتاده، از سوی این مراکز فرهنگی اجرا می شود و فعالیت های موثری انجام می دهند.
۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
[ تعداد بازدید : ۵۱ ]
آیین پایانی جشنواره کشوری بهونه برگزار شد
آیین پایانی این جشنواره امروز همزمان با روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) با حضور محدود برخی مسئولان و شرکت‌کنندگان این جشنواره و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس انجام شد. در پایان این آیین از برگزیدگان جشنواره تقدیر و هدیه‌ای نیز از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به پاس این حرکت ارزشمند در فضای مجازی توسط معاون هنری و سینمایی این اداره به علیرضا موسوی، دبیر جشنواره اهدا گردید.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
هنرمندان فارس از دهه کرامت، برای ارائه هنرهای آیینی به جهان استفاده کنند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: دهه کرامت و روز بزرگداشت شاهچراغ (ع) از جمله فرصت‌های ارزشمندی است که فرهنگوران و هنرمندان این استان به ویژه در زمینه هنرهای آیینی می‌توانند، رشد و شکوفایی هنری خویش را به جهان عرضه کنند و ما نیز در این حوزه از آنان حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
هشت سال دفاع مقدس فرصتی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی بود
نسل جوان امروز، نیازمند آگاهی و شناخت لازم از آرمان‌ها و ارزش‌های والای ایثارگران هستند.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
دومین جشنواره کشوری بهونه در خط پایان
در این جشنواره آثار توسط 10 داور نخست، 3 داور نهایی و داوری مردمی و همچنین 3 منتقد مورد بررسی قرار گرفت.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۴۴ ]
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی مد و لباس رمضان
این مسابقه را سازمان مدیرت صنعتی نمایندگی فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در ماه رمضان با محوریت مد و لباس بانوی ایرانی در ماه مبارک رمضان به صورت مجازی برگزار نموده بود که شاخص‌هایی همچون خلاقیت در پوشش اسلامی مورد توجه قرار گرفت.
۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
[ تعداد بازدید : ۲۱۶ ]
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت
احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، امین ولایت و جایگاهی برای مردمان شیراز و فارس است؛ پناهگاهی که در همه رخدادهای چند سده اخیر، مأمنی برای مردم بود.
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
[ تعداد بازدید : ۹۵ ]
آغاز برنامه‌های دهه کرامت با حرکت کاروان «زیر سایه خورشید» در فارس
همزمان با آغاز دهه کرامت، کاروان خادمان حرم رضوی با عنوان «زیر سایه خورشید» در استان فارس فعالیت خود را آغاز کرد.
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]