شیراز پایتخت کتاب ایران

اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: «بهارانه کتاب» در شیراز پایتخت کتاب ایران و استان فارس با موفقیت دو کتابفروشی همراه شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قرار گرفتن کتابفروشی‌های استان در زمره پرفروش‌ترین کتابفروشی‌های طرح «بهارانه کتاب 1400» را نشانه موفق بودن طرح‌های فصلی آنهم در «شیراز به عنوان پایتخت کتاب» ایران برشمرد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
[ تعداد بازدید : ۳۶ ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: جمهوری اسلامی ایران برآمده از بزرگترین و مردمی‌ترین انقلاب تاریخ بشریت است/ هر تحولی در کشور از آمدن به پای صندوق‌های رأی می‌گذرد
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: جمهوری اسلامی ایران، بر دو ویژگی ستودنی استوار گشت؛ یکی آن که برآمده از بزرگترین و مردمی‌ترین انقلاب تاریخ بشریت است و دوم این که مردم در تنها همه‌پرسی تعیین گونه زمامداری برای یک کشور در تاریخ بشریت، با همبستگی بی‌مانندی آن را برگزیدند.
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۱۱
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
بیانیه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس برای شرکت در انتخابات
در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیانیه داد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۰۰
[ تعداد بازدید : ۲۸ ]
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس اعلام داشت: نقشه مهندسی فرهنگی استان برای توانمندسازی مددجویان سرفصل دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نخستین کارگروه استانی ارتقاء فرهنگ توانمندسازی مددجویان که با حضور مدیر کل امداد فارس، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و دیگر اعضاء برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت توانمندسازی افراد تحت حمایت کمیته امداد، سرفصلی در نقشه مهندسی فرهنگی استان به این امر اختصاص یافته است.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
نگارخانه «میم» میزبان «گُنگِ خواب دیده»
«گُنگِ خواب دیده» نام نمایشگاه طراحی ماهان امید بخش نوجوان شیرازی است که جمعه 28 خرداد ماه 1400 ساعت 18 در نگارخانه هنرهای تجسمی «میم» واقع در مشیر شرقی کوچه 17، آغاز به کار خواهد کرد.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
پویش «من رأی می‌دهم» در کانون فرهنگی هنری«منتظران ظهور» کازرون
اعضای کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون با پیوستن به پویش ملی «من رأی می‌دهم» اعلام حمایت رسمی خود را از حضور پررنگ وحدت‌آفرین در عرصه ملی برای انتخابات 1400 در تاریخ پرشکوه جمهوری اسلامی ایران به گوش جهانیان رساندند.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
[ تعداد بازدید : ۸۵۶ ]
انجمن تعزیه استان فارس راه انداری شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نیاز آموزشی در حوزه فرهنگ، ادب، هنر و رسانه بیش از پیش احساس می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست صمیمی که با اعضاء انجمن تعزیه داشت، با تبریک ایام دهه کرامت و ابراز خرسندی از وارد شدن این انجمن در مبحث آموزش، آسیب شناسی و پرداختن به پژوهش را از اهم مباحثی دانست که باید در زیر ساختارها به آن توجه کرد و گفت: ضعف و نیاز آموزش در حوزه فرهنگ، ادب، هنر و رسانه بیش از پیش احساس می شود.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۹۹ ]
پشتیبانی از ایده‌های کتابخوانی در فارس
ایده «کتاب‌زی» را جوانان این استان، در راستای فرهنگ‌سازی کتابخوانی پیشنهاد دادند و ما نیز از آنان پشتیبانی می‌کنیم.
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
[ تعداد بازدید : ۱۷۶ ]
مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری بدون ثبت در سامانه فاقد اعتبار است/ مدیران آموزشگاه ها هر چه سریعتر اقدام کنند
رئیس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: هرگونه مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری بدون ثبت در سامانه فاقد اعتبار است و لازم است تا مدیران آموزشگاه ها هر چه سریعتر قبل از بسته شدن سایت، بدین منظور برای ورود به مراحل لازم اقدام کنند.
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
[ تعداد بازدید : ۵۷۹ ]
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان فارس گفت: احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، امین ولایت و جایگاهی برای مردمان شیراز و فارس است؛ پناهگاهی که در همه رخدادهای چند سده اخیر، مأمنی برای مردم بود.
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
برگزاری برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲۰۰ مسجد استان فارس
دبیر اجرایی شورای دهه کرامت در استان فارس گفت: بزرگداشت دهه کرامت از ۲۲ خردادماه تا یکم تیرماه سال جاری در هزار و ۲۰۰ مسجد استان فارس برگزار می‌شود.
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
[ تعداد بازدید : ۳۸۶ ]
تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت همکار بازنشسته
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درگذشت همکار بازنشسته محمد رضا آذرنگ را تسلیت گفت و برای بازماندگان صبر جلیل مسئلت داشت.
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
[ تعداد بازدید : ۲۷۴ ]
فارس در جمع ۴ استان پرفروش بهارانه کتاب قرار گرفت
کتابفروشی های فارس با فرا رفتن از فروش ۵۳۰ میلیون تومانی در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰، رتبه چهارم پرفروش ترین استان بر اساس شمار کتاب را تا روز دوم کسب کرد.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۱۶
[ تعداد بازدید : ۲۱۰ ]
45 کتابفروشی در استان فارس به «بهارانه کتاب» پیوستند
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از مشارکت 45 کتابفروشی در شیراز و سایر شهرستان‌های استان در طرح «بهارانه کتاب 1400» خبر داد.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۰۷
[ تعداد بازدید : ۳۱۵ ]
مدیر کتابفروشی «کلبه کتاب» جهرم مطرح کرد؛ کتابفروش جهرمی چطور رکورددار فروش «بهارانه کتاب» شد؟
مدیر کتابفروشی «کلبه کتاب» در جهرم می‌گوید که اعتبار اختصاص یافته به کتابفروشی‌ها در طرح‌های فصلی، کفاف مشتریان را ‌نمی‎دهد و نیاز به اعتبار بیشتری است.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۵۸
[ تعداد بازدید : ۲۷۳ ]
نایب رئیس انجمن مذهبی ارامنه شیراز: مشارکت در انتخابات، نشانگر علاقه مردم به تعیین سرنوشت خود است
نایب رئیس انجمن مذهبی ارامنه شیراز گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات، نشان دهنده جلوه‌ای از قدرت سیاسی کشور و علاقه‌مندی مردم به تعیین سرنوشت خود است.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۵۳
[ تعداد بازدید : ۲۷۰ ]
سخنگوی شورای روحانیت کلیمیان شیراز:برای ادای دین به کشور، رای می‌دهیم
سخنگوی شورای روحانیت جامعه کلیمیان شیراز گفت:شرکت در انتخابات ادای دین به کشور است و برای این ادای دین وظیفه داریم در انتخابات شرکت کنیم و پای صندوق‌های رأی حاضر شویم.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۴۸
[ تعداد بازدید : ۲۵۰ ]
پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پی درگذشت علی مرادخانی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پیامی درگذشت معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسلیت گفت.
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۴۰
[ تعداد بازدید : ۲۵۶ ]
اماکن هنری و تاریخی شیراز میزبان کنگره جهانی پیامبر رحمت(ص)
دبیر کل کنگره جهانی پیامبر رحمت(ص) در آیینه ادب و هنر گفت: اجرای زنده آثار هنری در رشته های گوناگون به عنوان یکی از رویدادهای های مهم کنگره برنامه ریزی شده است و به تدریج در اماکن هنری و تاریخی شهر شیراز با حضور مشاهیر هنری کشور اجرا می‌ شود.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۱۵ ]
عکاس فسایی برگزیده رقابت فرانسه
مقام برگزیده رقابت عکاسی تنوع زیستی، آینده ما در فرانسه به سیدمحمد تبریزی عکاس فسایی رسید.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]