اخبار

گرامیداشت شهدای فجرآفرین همراه با نوای آیات وحی / شهدا، پیروان حقیقی قرآن بودند
محفل انس با قرآن یادواره شهدای فجرآفرین فارس و گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی با حضور گسترده اقشار محتلف مردم در شیراز سومین حرم اهل البیت (علیهم السلام) برگزار شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
انجمن ادبی «زیر گنبد کبود» شیراز صدتایی شد/ تقدیر از احمد اکبرپور
یکصدمین نشست انجمن ادبی «زیر گنبد کبود» در شیراز با همکاری مشترک اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و با حضور پر‌رنگ ادب دوستان شیرازی برگزار شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
[ تعداد بازدید : ۹۲ ]
اجرای نمایش خیابانی «انتخاب»
این نمایش به نویسندگی مسعود ایرجی و کارگردانی محمدحسین نعمتی روز چهارشنبه 30 بهمن‌ماه ساعت ۱۷ با همکاری گروه هنری بهونه به مدیریت سید علی‌رضا موسوی روبروی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای عمومی به اجرا در خواهد آمد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
خوانش نمایش‌نامه‌ «زبان تمشک‌های وحشی»
نمایش‌نامه‌ «زبان تمشک‌های وحشی» به نویسندگی نغمه ثمینی، هدایت‌گری علی‌محمد محمدی و مدیریت سید علیرضا موسوی ساعت ۱۸ روز چهارشنبه 30 بهمن ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش خواهد شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
نقد و بررسی فیلم «مستند هنوز اینجا هستم»
این فیلم روز چهارشنبه 30 بهمن ماه جاری، ساعت ١٧، در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اکران می‌شود.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید : ۴۶ ]
اعلام نتایج آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اعلام نتایج هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در این استان خبر داد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱۷۴ ]
دفتر جشنواره نوزدهم فیلم فجر شیراز بسته شد
همزمان با سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، نوزدهمین دوره این جشنواره در شیراز نیز به کار خود پایان داد که برترین فیلم‌ها از نگاه تماشاگران شیرازی نیز مشخص شدند و مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز اعلام داشت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده فیلم‌های «درخت گردو» جایگاه اول، «شنای پروانه» جایگاه دوم و «روز صفر» در جایگاه سوم قرار گرفتند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۴ ]
«شنای پروانه» سینماگر شیرازی سیمرغ‌ها را درو کرد/ محمد کارت: نمی‌خواهم معمولی باشم
فیلم سینمایی «روز صفر» و «شنای پروانه» هر کدام با پنج سیمرغ رکورددار جوایز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شدند/ محمد کارت که با «شنای پروانه»، رکورددار نامزدی جشنواره فیلم فجر شده، آرزو می‌کند بتواند تلاش کند که معمولی نباشد و فیلمی بسازد که تماشاگران گسترده‌ای آن را دوست داشته باشند و فکرها و سطح سوادهای مختلف با آن ارتباط برقرار کنند و اورجینال و شبیه خودش باشد. همه تلاشم از ابتدای ورود به فیلمسازی همین مساله بوده و خواهد بود.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۲۹
[ تعداد بازدید : ۸۷ ]
سازهای جشنواره موسیقی فجر عصر پنجشنبه کوک می شوند
رییس انجمن موسیقی و دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر استان فارس از اعلام گروه های شرکت کننده در این جشنواره خبر داد و گفت: به میمنت پیروزی انقلاب اسلامی این جشنواره با حضور چهار گروه و پنج خواننده در سالن های تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، تالار احسان و مخابرات برگزار می شود.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]
حماسه ۲۲ بهمن در همراهی اصحاب فرهنگ و هنر/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: دهه فجر،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی
کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، هنرمندان، فرهنگوران در کنار مردم شیراز، فریاد آزادگی و استقلال میهن شان را در راهپیمایی ۲۲ بهمن سر دادند و دوشادوش همه احاد جامعه آمدند تا بار دیگر فریادشان را به گوش همه جهان برسانند که پای انقلاب شان ایستاده اند، با تمام سختی ها و با تمام مشکلات.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
هنرمندان هنرستان شهید آوینی شیراز خوش درخشیدند
هنرجویان هنرستان هنرهای زیبا شهید آوینی شیراز مقام های برگزیده جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع شاداب سازی مدارس را کسب کرده و به مرحله کشوری راه یافتند.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۸۶ ]
جشنواره فیلم فجر شیراز۲۰هزار مخاطب در ۶ روز
بیبست هزار مخاطب در پایان روز ششم نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز به تماشای ۲۳عنوان فیلم نشستند.
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
[ تعداد بازدید : ۴۲ ]
به زودی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با ابراز امیدواری مبنی بر تداوم همکاری و همراهی همه دستگاه ها و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برای کسب عنوان پایتختی کتاب جهان ابراز داشت: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران، در واقع شروع راه و نقطه آغازی برای گسترش فرهنگ مطالعه و تبیین جایگاه فارس به عنوان گاهواره تمدن این سرزمین، در جهان می باشد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
پایتختی کتاب را هیچ فرد یا دستگاهی نمی تواند به نفع خود مصادره کند
مدیر انتشارات نوید شیراز و ناشر برتر کشوری: مسئولان استان از هم اکنون باید به این فکر کنند که چگونه می توان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و حتی نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور چشمگیر و موثری را برای معرفی هرچه بهتر شیراز رقم زد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱۵۵ ]
«هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب
رییس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در راستای کسب مقام پایتختی کتاب توسط شیراز، «هشتک شیراز کتاب می خواند» و ارائه برنامه های خلاق، هم افزایی و همگرایی بخشهای دولتی و غیردولتی را ماندگار دانست.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
تعامل بین دستگاهی در اجرای  برنامه های ترویجی نتیجه بخش بود
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز ضمن تبریک این مهم به اهالی شیراز گفت: عامل تحقق این موفقیت، فارغ از بحث مستندات و گزارش هایی که به درستی نگاشته شده بود، تعامل بین دستگاهی در اجرای برنامه های ترویجی بود، چرا که در سال های گذشته هم کم و بیش همین برنامه ها اجرا می شد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
پایتختی کتاب توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی
روح ا... منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس موفقیت دو شهر شیراز و اوز و روستای علویه جهرم در جشنواره های ملی کتاب محور را تبریک گفت و اظهارداشت: این موفقیت نشان دهنده توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
پایتختی کتاب ایران، شیراز  را به جهانی شدن نزدیک تر کرد
بالاخره تلاش های شبانه روزی و برنامه ریزی های صورت گرفته، نتیجه داد و شیراز به حق خود رسید و عنوان پایتخت کتاب ایران را به درخت پربار افتخارات خود اضافه کرد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
اجرای نمایش خیابانی «شاید یک روز خوب»
این نمایش با طراحی و هدایت سعید نظری روز چهارشنبه 23 بهمن‌ماه ساعت ۱۷ با همکاری گروه هنری بهونه به مدیریت سید علی‌رضا موسوی روبروی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای عمومی به اجرا در خواهد آمد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
[ تعداد بازدید : ۴۵ ]
خوانش نمایش‌نامه‌ «خانه برناردا آلبا»
نمایش‌نامه‌ «خانه برناردا آلبا»به نویسندگی فدریکو گارسیا لورکا، هدایت‌گری و شرح صحنه‌خوانی علیرضا جهان‌دیده و مدیریت سید علیرضا موسوی ساعت 18 روز چهارشنبه 23 بهمن ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش خواهد شد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
[ تعداد بازدید : ۳۸ ]