اخبار

پخش آنلاین فیلم کوتاه «آیسان» فیلمساز شیرازی آغاز شد
فیلم کوتاه «آیسان» محصولی از فیلمساز شیرازی پخش آنلاین خود را آغاز کرد/ در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: خوب می‌شه کسی که تو زندگیت نیست رو باز بتونی داشته باشی....
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱۵۵ ]
تدوام جهاد رسانه‌ای در کنار جبهه خدوم مدافعان سلامت
صابر سهرابی با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی نامه‌ای از اهالی رسانه قدردانی و تشکر کرده است، گفت: بر همین مبنا همه ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیر آرزو داریم تا جهاد رسانه‌ای در کنار جبهه خدوم مدافعان سلامت بیش از گذشته تدوام یابد و از همه تلاش اهالی فرهنگ، ادب و هنر، همکاری روسا و اعضاء انجمنهای فرهنگی هنری، تلاش شورای فضای مجازی و همکاران در سراسر استان فارس و قرارگاه رسانه ای استان نیز کمال قدردانی دارم.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
[ تعداد بازدید : ۲۳۵ ]
نمایشگاه کارت‌پستال های مجازی در نگارخانه سروناز شیراز برگزار می‌شود
مدیر ‌نگارخانه سروناز از برگزاری نخستین نمایشگاه کارت‌پستال های مجازی با عنوان «فردا بهار است…» برای در خانه ماندن خبر داد.
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
[ تعداد بازدید : ۲۱۹ ]
نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا؛ نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود.
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
[ تعداد بازدید : ۳۰۱ ]
به احترام و قدر شناسی از کادر پزشکی ایران در خانه می مانم
استاد عباس اخوین چهره ماندگار، هنرمند و خوشنویس صاحب نام معاصر که از روز سوم اسفند 98 آموزشگاه خوشنویسیش را تعطیل و تا کنون در خانه مانده است، گفت: به احترام و قدر شناسی از کادر پزشکی ایران باز هم در خانه می مانم.
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
نشست های تخصصی مجازی
کمیته پژوهش انجمن موسیقی فارس نشست های تخصصی مجازی را در چهار آیتم از جمله جستاری پیرامون زبانشناسی موسیقی، موسیقی فیلم محدودیت ها و امکانات، آشنایی با آوازهای محلی شیرازی و آسیب شناسی گروه نوازی موسیقی ایران برگزار می کند.
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۸۱ ]
روزهای خالی از تردد رمق کرونا را خواهد شکست/ تعطیلی مراکز تفریحی، گردشگری، فرهنگی هنری و حضور حداقلی کارکنان
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: همراهی شهروندان با تلاش شبانه روزی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، ترددهای غیرضروری در سطح شهر و در خانه ماندن را به ارمغان آورده تا در این روزهای سخت با یاری خدای مهربان، همچون دیگر حوادث از این وضعیت نیز به سلامت عبور کنیم.
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۱۷ ]
از مشمول قانون بیمه بیکارى شدن پرسنل صنوف فرهنگی هنری خبر داد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامى استان فارس خبر داد: پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بیمه بیکارى می شوند.
۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
[ تعداد بازدید : ۹۷۰ ]
فرا رسیدن روز پاسدار و جانبازان میدان عشق و ایثار را گرامی داشت
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان، فرخنده ولادت امامان حماسه و عشق حضرت حسین (ع)، ابوالفضل العباس (ع) و امام زین العابدین (ع) که در این سه روز پیش رو به عنوان ایام ارزشمند پاسدار و جانباز نام گرفته است را تبریک گفت و افزود: روز میلاد حضرت امام حسین(ع) مجالی برای پاسداری نام "پاسدار"، این دلیرمردان روزگار و اسوه ‌های ایثار است.
۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱۶۴ ]
صابر سهرابی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیام داد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی در پیامی بر این باور است که هنر هنرمندان تئاتر و اندیشه ها و سخنان اهالی و چهره های محبوب و جریان ساز این هنر تاثیر گذار، برای خدمت به بشریت و آگاه سازی مردم، بویژه در شرایط فعلی و مبارزه با بیماری کرونا ویروس، هنر بسیارتاثیر گذاری است.
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
[ تعداد بازدید : ۲۹۷ ]
« لیگ مجازی مطالعه » برای در خانه ماندن
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد از حمایت ستاد مدیریت بیماری مقابله کرونا استان فارس برای برپایی « لیگ مجازی مطالعه » در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان با شعار #درخانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، خبر داد.
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
[ تعداد بازدید : ۲۴۸ ]
تسلیت اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد
سیدمجتبی میردهقان به نمایندگی از اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفت.
۰۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
[ تعداد بازدید : ۲۵۴ ]
نماهنگ «درخت دوستی بنشان۳»/آرامش بخشی به جامعه
سومین نماهنگ نوروزانه‌ مرکز حافظ‌شناسی «درخت دوستی بنشان۳» به منظور آرامش بخشی به جامعه بگونه خودجوش توسط مرکز حافظ شناسی منتشر شد.
۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
[ تعداد بازدید : ۲۲۲ ]
تسلیت در گذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز به اهالی ادیان توحیدی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز را به هم کیشان آنمرحوم و جامعه ادیان توحیدی فارس و کشور از صمیم قلب تسلیت گفت.
۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۹۰ ]
مسابقه اینترنتی "دیده شویم" با شعار "در خانه میمانیم"؛ استعداد یابی و سرگرمی
مسابقه اینترنتی "دیده شویم" با شعار "در خانه میمانیم" برای سنین یک ماهه تا یک قرن با جوایز ویژه و متعدد/ علاقه مندان می توانند اثر گروهی یا فردی خود را در انواع قالبهای سرگرم کننده مانند نمایش، موسیقی، دابسمش، استند آپ کمدی، تقلید، تقلید صدا و...صرفاً با موبایل ضبط و برای ما ارسال نمایند.
۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
[ تعداد بازدید : ۳۶۶ ]
دومین جایزه مجازی ادبی نویسندگان پارس در قالب جشنواره طنز «کرونانامک» برگزار می شود.
«انتشارات نویسندگان پارس»، با مجوز شماره 14422 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان فارس، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس «کرونا» و فرهنگ‌سازی پویش « در خانه بمانیم» و نیز همراهی، همدلی با «ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس» و استمرار و جدیت همگان تا ریشه‌کن‌شدن این بیماری و همچنین برای تزریق امید، خنده و شادی در بین مردم در دوران قرنطینه خانگی و معرفی و شکوفا‌سازی استعداد طنز‌پردازان و نویسندگان و شاعران نوجوان و جوان کشور و گسترش ادبیات طنز، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ادبی طنز تحت عنوان « کرونانامک» می‌نماید. لذا از تمام صاحبان قلم دعوت می‌شود آثار خود را به این جشنواره ادبی ارسال نمایند.
۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
[ تعداد بازدید : ۲۵۶ ]
برپایی دوره های مجازی حس خوب نوشتن
جشنواره ملی نوروز علمی با همکاری دانشگاه شیراز و انتشارات یک‌صفحه‌ای، دوره های مجازی حس خوب نوشتن را برگزار می‌کند./ ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس؛ در خانه بمانیم
۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
[ تعداد بازدید : ۳۰۵ ]
صالحی با انتشار ویدئویی در توئیتر مبعث حضرت رسول(ص) را تبریک گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود با معرفی «نرم‌افزار خانه‌های نورانی» نوشت: روزهای ⁧‫در خانه ماندن‬⁩ فرصتی است تا با پیامبر اعظم(ص) به تماشای هستی بپردازیم.
۰۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
[ تعداد بازدید : ۲۳۳ ]
با همکاری ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس/ مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز 99 در جشنواره پیک نوروزی قاصدک
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: مسابقات فرهنگی هنری ویژه نوروز 99 در بخش های کتاب خوانی , داستان نویسی , نقاشی کودکان , فتوفیلم و قطعات نمایشی برای عموم علاقه مندان استان فارس با همکاری ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس در جشنواره پیک نوروزی قاصدک برگزار می شود .
۰۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
[ تعداد بازدید : ۲۷۲ ]
با همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس، کارگاه های مدرسۀ داستان نویسی حیرت مجازی و آنلاین شد
مدرسه آزاد ادبیات و هنر حیرت توسط ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس برای ترم بهار 1399 هنرجو می پذیرد و با توجه به شرایط خاص حال حاضر، تمامی کارگاه های این ترم تا رفع مشکل ویروس کرونا به صورت مجازی آنلاین برگزار خواهند شد.
۰۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
[ تعداد بازدید : ۳۰۹ ]