اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس: آیین‌های اربعین، بر اساس شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود
وی با اشاره به کارکردهای شورای اطلاع‌رسانی در بخش فضای مجازی در مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا گفت: یکی از جنبه‌های مثبت بیماری کرونا اتحاد و انسجام ملی بود که منجر به اعتماد سازی عمومی شد و این نتیجه ارزشمند، در همراهی با سیاست‌های دولت بسیار مؤثر بود.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
درجه یک هنری به استاد رزاقی تعلق گرفت
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشستی صمیمانه با استاد علی نقی رزاقی با بیان اینکه کسب درجه یک هنری ایشان در عرصه هنرهای نمایشی مایه بسی مباهات و افتخاری برای جامعه هنری استان محسوب می گردد، هنرمندان پیشکسوت را سرمایه‌های اجتماعی جامعه برشمرد و بر توجه بیشتر به ارتباط پیشکسوتان هنر با نسل جوان هنرمندان تاکید کرد.
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
[ تعداد بازدید : ۵۷ ]
کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی برگزار می‌شود
علاقمندان به هنر نمایش‌نامه‌نویسی می‌توانند تا 5 مهرماه جاری در این کارگاه‌ها ثبت‌نام نمایند.
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
تجلیل از شهیدان کازرون در دهمین سه‌شنبه‌های تکریم
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با یادآوری این که شهدا از جان خود گذشتند تا آرامش کنونی را ببینیم، گفت: همه امنیت، سربلندی و آرامش کنونی را از جان‌فشانی شهدا و ایثارگران است.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
ایده «سه‌شنبه‌های تکریم»، الگویی مناسب برای دیگر ارگان‌ها
حجت الاسلام صباحی با اشاره به اینکه طرح ملی «سه شنبه های تکریم» می تواند الگوی مناسبی در حوزه دفاع مقدس برای سایر اداره ها و نهاد ها باشد، گفت: این امر با کمک رسانه ها و اطلاع رسانی این طرح امکان پذیر است.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز
با توجه به فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با موضوع "پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد" از محققین، همکاران و مخاطبان محترم اداره کل و نیز علاقمندان درخواست می شود. آثارعلمی و پزوهشی خود را به نشانی www.namaz.ir ارسال فرمایند.
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
تالار حافظ، میزبان نمایشگاه عکس اخوان به مناسبت هفته دفاع مقدس
در این نمایشگاه که به یاد شهید جاویدالاثر کاظم اخوان، از عکاسان دوران دفاع مقدس برگزار شده است، 40 از عکاسان خبری استان فارس به نمایش درآمد.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
[ تعداد بازدید : ۵۰ ]
امام جمعه شیراز: شرط پیروزی در امتحان الهی، ایمان و باور است
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز یکی از شروط پیروزی در امتحان الهی را ایمان و باور دانست و گفت: باید باورمان باشد در اوج تحریم و فشارهایی که دشمن ایجاد می‌کند، حق با ماست.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۲ ]
امام خامنه‌ای: دفاع مقدّس، یکی از عقلانی‌ترین حوادث ملّت ایران
امام خامنه‌ای: هدف جنگ‌افروزان، آن کسانی که جنگ تحمیلی را بر ملّت ایران تحمیل کردند، در هم کوبیدن نظام اسلامی بود، در هم کوبیدن انقلاب بود؛ هدف اصلی و نهایی‌شان این بود. ثانیاً طرف اصلی، صدّام و حزب بعث نبودند؛ اینها وسیله‌ای بودند که پیش‌کرده‌ی آن عناصر اصلی بودند.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
[ تعداد بازدید : ۲۰ ]
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس چهل ودومین سال انتشار روزنامه خبر جنوب را تبریک گفت/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه دست یابی و رسیدن به چهل و دومین سال انتشار روزنامه خبر جنوب موفقیتی محسوب می شود که حاصل عشق و تخصصی است که به سادگی امکانپذیر نبوده، گفت: قطعا دست یافتن به این جایگاه، نتیجه تلاش های همه کسانی است که در کنار مدیر مسئول از نخستین روز فعالیت روزنامه تا به امروز برای دوام و قوام آن تلاش کرده اند و صد البته در کنار آنها، همراهی، اعتماد و نقدهای مثبت مخاطبان نیز در رسیدن مجموعه خبر به این جایگاه مهم موثر بوده است.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: جایزه کتاب سال فارس برای نخستین بار، فرهنگی دیگرگونه برایمان رقم زد
استان فارس با توجه به پیشینه و گذشته خود که سرشار از بزرگان فرهنگ، ادب و هنر است، در جهان شناخته شده است؛ چه این آیین باشد و چه نباشد. اما بر ماست که هر چند این استان سرآمد است، آیینی در خور شأن و جایگاه بزرگان آن داشته باشیم که جایگاهی ویژه در جهان داشته باشد.
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱۴۲ ]
بدون مطالعه، کتاب، دانش و فهمیدن هیچ ملتی در هیچ کجای تاریخ به هیچ جا نرسیده است
خالصی با اشاره به اینکه وضعیت کتاب و کتابخوانی دچار مشکلاتی بود و گرفتار کرونا هم شدیم و «عروس خوشکل بود آبله هم در آورد»، گفت: بدون مطالعه، کتاب، دانش و فهمیدن هیچ ملتی در هیچ کجای تاریخ به هیچ جا نرسیده است.
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هشت سال دفاع مقدس را فرصتی برای ظهور ارزش‌های ناب ایرانی و اسلامی برشمرد و گفت: نسل جوان امروز، در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نیازمند آگاهی و شناخت لازم از آرمان‌ها و ارزش‌های والای ایثارگران با رویکردهای فرهنگی هنری هستند.
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
[ تعداد بازدید : ۹۸ ]
بررسی و نقد کتاب نقش آذربایجان در تکوین و پیشبرد حوزه‌های حافظ‌پژوهی/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مرکز حافظ‌شناسی-کرسی پژوهشی حافظ برگزار می‌کند: «بررسی و نقد کتاب نقش آذربایجان در تکوین و پیشبرد حوزه‌های حافظ‌پژوهی»
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
آزمونهای مهارتی و ادواری با رعایت پروتکلهای بهداشتی/ حضور 2500 داوطلب
همزمان با سراسر کشور و با تعداد 2500 نفر، آزمونهای مهارتی و ادواری فارس برپا شد و از این جمعیت، 870 نفر در آزمون عملی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی حضور داشتند و همه 2500 نفر در آزمون آنلاین کتبی نیز شرکت کرده اند/ بازدید صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارسی از برگزاری آزمونهای مهارتی و ادوری
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱۶۳ ]
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز شعر و ادب فارسی
بر خود می‌بالیم که در دیار حافظ، سعدی، خواجو، شوریده و .... زیسته‌ایم و در هوای شعر و شعور و ادبی که آنان برای‌مان به ارمغان گذاشته‌اند، نفس می‌کشیم.
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
درخشش نمایش «حلزون بود و آکواریوم» از شیراز در جشنواره «تئاتر مان»
تئاتر «حلزون بود و آکواریوم» در میان ۳ اثر برگزیده جشنواره ملی تئاتر آپارتمانی در قرنطینه (تئاتر مان) قرار گرفت.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
[ تعداد بازدید : ۱۸۱ ]
برگزیدگان مسابقه عفاف و حجاب شناخته شدند
برگزیدگان این مسابقه می‌بایست کپی کارت ملی را به همراه شماره شبای حساب خود به آدرس صندوق رایانامه qoran.fars@farhangmail.ir بفرستند.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
[ تعداد بازدید : ۱۰۵ ]
برگزاری نخستین جشنواره کتاب سال در هفته آینده
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: امسال و در نخستین دوره جشنواره کتاب سال، در بخش پژوهشی ۱۴۲، در بخش داستان ۱۴۸، در بخش شعر ۲۷۲، در بخش کودک و نوجوان ۵۴، در بخش مذهبی ۶۳، در بخش روانشناسی ۶۸، در بخش تاریخ ۷۱، در بخش جغرافیا ۳۸، در بخش پزشکی ۳۲ و در بخش علوم پایه ۲۳۱ اثر به دبیرخانه فرستاده شد.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
[ تعداد بازدید : ۱۰۴ ]
ایده سه‌شنبه‌های تکریم، ایده‌ای مؤثر و نوآوری خلاقانه‌ای بود
نگاه خداوند به شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معززشان و همچنین اجر معنوی ایثارگران و شهدا قابل بیان نیست و پاداش آنان را فقط خدا می‌داند.
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]