اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: فروش ۲۵میلیارد تومانی نمایشگاه مجازی کتاب نشان دانایی جامعه فرهنگی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: جامعه فرهنگی، اهالی کتاب و کتاب دوستان ایران مشتاقانه یار مهربان را در سبد خرید روزانه خود قرار دادند؛ آنچنان که در پنجمین روز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۲۵۳ میلیارد و ۹۴۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۸ ریال کتاب به فروش رسید و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز «این نمایشگاه را به عنوان نهال تازه ای که مراقبت می طلبد خواند و اعلام داشت، اما تجربه ای ارزشمند است که می تواند چشم انداز نوی در افق فرهنگ مکتوب و اقتصاد نشر پدید آورد»
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۶:۰۱
[ تعداد بازدید : ۲۳ ]
فراخوان جشنواره استانی نماز
کسانی که می‌خواهند در این آزمون شرکت کنند بایستی فایل پی.دی.اف کتاب را از آدرس اینترنتی http://farhangawaz.blog.ir دریافت کنند.
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۵۴ ]
هرگونه مجوز آموزشگاههای آزاد هنری بدون ثبت در سامانه فاقد اعتبار است
رئیس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر راه اندازی سامانه آموزشگاههای آزاد هنری به آدرس www.sso.farhang.gov.ir اعلام کرد: از این به بعد همه مراحل تمدید، ثبت و امور اداری آموزشگاههای آزاد هنری از طریق این سامانه صورت می گیرد و مدیران آموزشگاهها می بایست هرگونه امور مربوطه را از این طریق به انجام رسانند.
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
[ تعداد بازدید : ۱۹۵ ]
ارسال 110 اثر به جشنواره کشوری پسامهر فسا/ داوری 40 اثر در دوره پایانی
این دوره جشنواره به یاد فرهاد تنها، هنرمند فقید هنرهای نمایشی فسا، در سه بخش یادبود فرهاد تنها، مسابقه و جنبی برگزار می‌شود.
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
[ تعداد بازدید : ۲۰۱ ]
هم افزایی نهادهای فرهنگی در چهل و دومین سالگرد انقلاب
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست کارگروه فرهنگی هنری برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: بر همه سازمانها و ادارات و نهادهای فرهنگی لازم است، هم افزایی جهت اجرای برنامه های فرهنگی هنری ایام الله باشکوه دهه فجر انقلاب اسلامی در شیراز و فارس را با همدلی های لازم انجام دهند تا برنامه‌هایی در خور شأن انقلاب شکوهمندمان با شعار «انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار» در دستور کار قرار گیرد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱۹۰ ]
پیشتازی موسسه بیت الاحزان در ثبت نام آزمون قرآنی
رئیس کار گروه قرآنی و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اعلام پیشتازی موسسه بیت الاحزان در ثبت نام آزمون قرآنی از تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت تا 15 بهمن ماه خبر داد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۲ ]
«مرد‌‌ی که خواب کسوف می د‌‌ید‌‌» پرچم شیرازی ها را بالا برد‌‌
هنرمند‌‌ شیرازی موفق شد‌‌ د‌‌ر د‌‌همین د‌‌وره جشنواره تئاتر صاحبد‌‌لان مقام د‌‌وم بخش نمایشنامه نویسی را از آن خود‌‌ کند‌‌.
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
[ تعداد بازدید : ۵۵ ]
سومین حرم میزبان تئاتر خیابانی «حضرتِ مادر» شد
رپرتوار تئاترخیابانی توسط کانون تئاترخیابانی استان فارس و به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) با عنوان «حضرتِ مادر» در سومین حرم اهل البیت (علیهم السلام) و پایتخت کتاب ایران اجرا شد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۰۰
[ تعداد بازدید : ۹۷ ]
اعلام فعالیت های فرهنگی هنری دهه فجر ادیان توحیدی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشستی صمیمی با روسای انجمن های کلیمیان، زرتشتیان و ارامنه، برنامه های اجرایی فرهنگی و هنری ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
[ تعداد بازدید : ۲۳۹ ]
نخستین آزمون مهارتی و ادواری با رعایت پروتکلهای بهداشتی/ حضور ۱۷۰۰داوطلب
موسسات و آموزشگاهای مهارتی استان فارس، شاهد نخستین آزمون جامع سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰و بخش آزمون عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی شدند.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۵۸ ]
تمدید ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت تا 15بهمن
به درخواست های مکرر و استقبال علاقه مندان برای حضور در نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت، مهلت ثبت نام تا 15بهمن ماه تمدید شد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
[ تعداد بازدید : ۲۷۴ ]
موانع پرداخت تسهیلات تحفه بررسی و رفع می شود
در نشست صمیمانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بر هم افزایی و پشتیبانی ارائه تسهیلات تحفه به اهالی فرهنگ و هنر و بررسی و رفع موانعی که در این دوران کرونا هنرمندان و فرهنگوران بیشتر از دیگر اقشار تحمل کرده اند، تاکید شد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
[ تعداد بازدید : ۲۴۸ ]
رونمایی از پوستر جشنواره استانی سجود
هنرمندان و علاقمندان شرکت در این جشنواره تا 25 بهمن ماه سال جاری مهلت دارند آثار خود را به پست الکترونیک lamerd.fars@farhangmail.irو یا به شماره واتس‌آپ 09178832009 بفرستند.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
[ تعداد بازدید : ۹۱ ]
در سوگ ایام فاطمیه
شهادت بانوی دو عالم، امّ ابیها حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و ایام فاطمیه را در سوگ نشسته ایم.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۵۴ ]
نشست روسای فرهنگ و ارشاد در انتهای قرن 1300/ به همراه لینک گزارش تصویری
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از رونمایی پوسترهای فعالیتهای قرآنی و تصویب طرح «خانواده متعالی» خبر داد و گفت: در این دوران سخت فعالیت در فضای مجازی تجربیات گرانبهایی نصیبمان کرد و قرار است انجمنهای فرهنگی، هنری و ادبی به موسسه های بزرگ چند منظوره فرهنگی هنری تبدیل شوند و تسهیلات بینظیری برای اولین بار به محضر اهالی فرهنگ و هنر تقدیم می شود؛ اما متاسفانه فعالیت های هشت ساله دولت در تنگناهای اقتصادی و تحریم ها تحت الشعاع قرار گرفت.
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
[ تعداد بازدید : ۴۹۱ ]
گزارش تصویری نشست روسای فرهنگ و ارشاد در انتهای قرن 1300
روسای فرهنگ و ارشاد در انتهای قرن 1300 آخرین نشست سال را در دیداری صمیمی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به بحث و گفتگو نشستند.
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۳:۰۰
[ تعداد بازدید : ۳۸۲ ]
حماسه شهدا ترویج گر فرهنگ وفاداریست
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع دو پیکر شهدای گمنام در آرامستان بهشت احمدی شیراز با گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: شهیدان و ایثارگران با تأسی از سیره و فرهنگ سیدالشهداء حضرت امام حسین(ع) درس فداکاری، وفاداری، از خودگذشتگی، شجاعت و شهامت آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رساندند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام با فرهنگسازی جانفشانی نمودند و حماسه‌ای جاوید آفریدند.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
[ تعداد بازدید : ۲۵۹ ]
در دیدار رییس شورای اسلامی شهر شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس تأکید شد؛ روز شیراز متفاوت و باشکوه‌تر از همیشه برگزار شود
رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتظار ما این است که آیین گرامیداشت روز شیراز در بهار پیش رو به همت شهرداری شیراز و با کمک دستگاه‌های دیگر از جمله فرهنگ و ارشاد، متفاوت و باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام آماده همکاری با شورا و شهرداری در برگزاری روز شیراز خبر داد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
[ تعداد بازدید : ۲۶۰ ]
جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر فراخوان داد
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، خبر داد: فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر که همه‌ساله به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس منتشر شد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
[ تعداد بازدید : ۱۲۹ ]
«ناخوانده» نماینده فارس در جشنواره بین المللی تئاتر فجر
با اعلام نمایش های منتخب جهت شرکت در بخش مسابقه تئاتر فجر ، تئاتر ناخوانده به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی افشین محمودی از شیراز به این مسابقه راه یافت .
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]