اخبار

اعلام فعالیت های فرهنگی هنری ماه میهمانی خدا/ رمضان میزبان جشنواره های ملی «نیایش» و « خوشنویسی آیات»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با ابراز خرسندی از فرارسیدن بهار قرآن و ماه میهمانی پروردگار عالم و پرفیض و برکت رمضان و امید به رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامتی مردم و اهالی فرهنگ، ادب و هنر اعلام داشت: برنامه هایی همچون ضیافت قرآن در شبهای آسمانی، جشنواره ملی نیایش، برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم، کرسی تلاوت بین المللی و گرامی داشت قاریان و هنرمندان کاتبان وحی استان فارس از جمله فعالیت های پیش رو در این ایام معنوی و پُربرکت است که در آینده نیز دیگر آیین ها و مشرح مراسم اطلاع رسانی خواهد شد.
۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱۶۵ ]
سید محمد رضا موالی‌زاده اعلام داشت: شورای فرهنگ عمومی منشاء آثاری ارزشمند در حوزه‌های مختلف است/ کسب رتبه نخست شورای فرهنگ عمومی فارس در کشور
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اعلام اینکه فارس کار بسیار ارزشمندی در زمینه تشکیل جلسات علمی و مشورتی ذیل شورای فرهنگ عمومی انجام داده که در کشور رتبه نخست را کسب کرده و جای قدردانی دارد، گفت: شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان و مجلس فرهنگی است که می‌تواند منشاء آثار بسیار ارزشمندی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها باشد.
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
[ تعداد بازدید : ۸۷ ]
نماینده ولی فقیه در فارس: تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود
آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده رهبر انقلاب در استان فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشره به اینکه تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود، گفت: تعیین برند و نشان برای کلانشهر شیراز کار آسانی نیست و نباید این مساله را دست کم بگیریم.
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
[ تعداد بازدید : ۴۹ ]
عنایت‌الله رحیمی: در طراحی هویت بصری شیراز تمام ابعاد لحاظ شود/کار و تولید در قالب تعاون باشد
استاندار فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی اعلام داشت: امروز بیشتر کشورها در دنیا به سمت نشان و نمادهای جهانی حرکت می‌کنند و باید دید که نشان و نماد جهانی شهر شیراز چه چیزی می‌تواند باشد.
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۱ ]
نماینده ولی فقیه در فارس: بررسی پروژه طراحی هویت بصری شیراز با نگاهی جامع/ تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان از سوی تمام مراکز تصمیم گیر تضمین شود، گفت: تصویب پروژه طراحی هویت بصری کلانشهر شیراز باید با نگاهی جامع بررسی و در صورت نهایی شدن تصویب شود، و نباید در بررسی این طرح مهم فقط یک مجموعه تصمیم‌گیر باشد.
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
[ تعداد بازدید : ۲۰۴ ]
گشایش "پردیس سینمای زرقان" تا چند ماه آینده
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بازدید «پردیس سینمای زرقان» که با همراهی فروزان شهردار منطقه انجام گرفت، از این پروژه سینمایی که با ۳ سالن مجزا در حال احداث است به عنوان شاخص و امکانی هنری و مردمی برای اهالی و دوست داران سینما یاد کرد و گفت: جای بسی خرسندیست که حمایتهای مادی و معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد از چنین پروزها یی وجود دارد و امیدواریم تا چند ماه آینده این امکان فرهنگی آماده افتتاح گردد.
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۸۷ ]
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
روزهای آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، آنچه اندیش‌گاه فرهنگ‌وران و هنرمندان را به اندیشه وامی‌داشت، آسیب‌های روحی و روانی پس از کرونا بود. در این زمینه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از همان آغاز، همه توان و تلاش خود را برای ساخت و تولید برنامه‌هایی بر بسترهای مجازی و الکترونیکی با همکاری هنرمندان و فرهنگوران استان به کارزار آورد، تا بتواند از سویی به آموزش درست زیستن در این دوران و شادابی‌بخشی و امیدآفرینی از سوی دیگر، پویایی و تندرستی روانی مردم را نگه دارد.
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
[ تعداد بازدید : ۲۰۲ ]
خانواده شهید هنرمند فارس تکریم شد
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تکریم از خانواده شهید حسین فهیمی، به عنوان شهید شاخص هنرمند فارس با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و دیگر مسئولین در گلزار شهدای شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
[ تعداد بازدید : ۲۳۷ ]
رونمایی کتاب «تئاتر دفاع مقدس» آرمین رهبین
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: از آخرین اثر آرمین رهبین استاد هنرهای نمایشی و مدیرگروه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز که هنرمند به نام تئاتر فارس بود و بر اثر سانحه اتوبوس دار فانی را وداع گفت، به مناسبت پنجمین سال درگذشتش با عنوان «تئاتر دفاع مقدس» رونمایی خواهد شد.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
[ تعداد بازدید : ۲۳۵ ]
ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی آیات با شماره آیه/ نیازی به کتابت کل سوره نیست
هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز ویژه نکوداشت میرزا احمد نیریزی را دارند می رساند، دقت نموده و حتما شماره آیاتی را که کتابت می کنند نیز اعلام کنند و بدانند در خلق آثار نیازی به کتابت کل سوره نمی باشد.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
[ تعداد بازدید : ۳۷۷ ]
نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان اعلام شد
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: پیرو اطلاعیه های قبلی شیوه نامه تخصیص و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی فصل بهار سال 1400( سهم عضو) به استحضار بیمه شدگان محترم صندوق اعتباری هنر می رسد که نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان آغاز شده است.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
[ تعداد بازدید : ۳۲۱ ]
فعالیت سینما و نمایش در شهرهای نارنجی با رعایت پروتکل بهداشتی
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: سالن های سینما و نمایش در شهرهایی که به تشخیص ستاد مدیریت بیماری کرونای استان از نظر رنگ بندی در محدوده رنگ نارنجی قرار گرفته اند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از قبیل در نظر گرفتن فاصله گذاری و ضدعفونی کردن فضای سالنها قادر به فعالیت هستند.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
جشنواره ملی شعر گمنامی میهمان خواجه اهل راز
آیین پایانی و معرفی برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی با حضور وزیر اطلاعات و جمع محدودی از مدعوین در جوار آرامگاه حافظ شیراز برگزار شد.
۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته هنر انقلاب/ زبان هنر؛ یکی از رساترین ابزار انتقال فرهنگ‌ها
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، زبان هنر را یکی از رساترین و قوی‌ترین ابزارهای انتقال فرهنگ‌ها دانست و به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۰۸ ]
نقشه مهندسی فرهنگی گذرگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی/ رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی استان بزودی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیداری صمیمی با رئیس سازمان بسیج رسانه ای سپاه فارس و هیات همراه، گفت: امسال وزارت فرهنگ و به تبع آن اداره کل استان، نگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی استان را بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی استان و بارش استانی تعریف کرده تا گذرگاهی برای همراهی اندیشه های حوزه فرهنگ، ادب و هنر باشد.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۹۱ ]
مدیرکل اطلاعات استان فارس: ظرفیت رسانه‌های داخلی برای مقابله باجنگ رسانه‌ای دشمن به کار گرفته شود
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: باید از ظرفیت رسانه‌های داخلی در جهت مقابله با جنگ گسترده رسانه‌ای دشمن به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
[ تعداد بازدید : ۲۷۲ ]
تعطیلی نگارخانه ها، سینما و آموزشگاه های هنری؛ کرونا شدت گرفت
در پی شدت گرفتن کرونا؛ فعالیت نگارخانه ها، سالن های سینما و آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی شیراز و شهرهای قرمز تا اطلاع بعدی متوقف شد.
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
[ تعداد بازدید : ۵۷۶ ]
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پاسداشت روز جمهوری اسلامی ایران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامی ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران و توصیه برای رعایت پروتکل های بهداشتی روز طبیعت و ماندن در خانه، این دو روز را به تمام اهالی فرهنگ، ادب و هنر و شهروندان شریف استان تبریک گفت.
۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۳:۰۸
[ تعداد بازدید : ۳۱۷ ]
پویش نشاط نوروزی با کتاب ویژه ایام نوروز برگزار می‌شود
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ایجاد فضای امید و نشاط جامعه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، پویش ملی #نشاط_نوروزی_با_کتاب را معرفی و برگزار می‌کند.
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
[ تعداد بازدید : ۳۲۴ ]
کنگره جهانی «محمد ص پیامبر رحمت، در آیینه ادب و هنر»
کنگره جهانی «محمد ص پیامبر رحمت، در آیینه ادب و هنر» در پانزده رشته گرایش ادبی و هنری و در هفت زبان
فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ترکی و روسی، رونمایی و نوگشایی شد/ لینک فارسی برای دسترسی به شرایط و فراخوان در متن خبر
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۳:۲۸
[ تعداد بازدید : ۳۶۳ ]