نوای موسیقی ارکستر هنگام درتالار حافظ طنین انداز می شود
ʼʼ ارکستر هنگام در آستانه دهمین سال فعالیت خود به رهبری روزبه تابنده در تالار حافظ شیراز بر روی صحنه می رود ʽʽ
نوای موسیقی ارکستر هنگام درتالار حافظ طنین انداز می شود 
 
 
ʼʼ ارکستر هنگام در آستانه دهمین سال فعالیت خود به رهبری روزبه تابنده در تالار حافظ شیراز بر روی صحنه می رود ʽʽ

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، در این کنسرت که بعد از ظهر جمعه 29 مهر ماه 1390 ، اجرا می شود ، پنج نوازنده مهمان از ارکستر سمفونیک نیز گروه را همراهی می کنند.
برپایه این گزارش : این ارکستر یکی از معدود ارکسترهای ثابت شیراز در ده سال گذشته بوده که به طور منظم به برگزاری کنسرت¬های موسیقی پرداخته است.
این گزارش حاکی است : رهبری این ارکستر را در ده سال گذشته روزبه تابنده به عهده داشته است.
وی فارغ التحصیل معماری است و آهنگسازی را نزد استادانی چود سعید و شریف لطفی، کامبیز روشن روان و استاد حسین دهلوی آموخته است. در زمینه رهبری ارکستر نیز از شاگردان دکتر منوچهر صهبایی محسوب می شود.
این کنسرت در دو بخش کلاسیک و ایرانی اجرا خواهد شد. در بخش کلاسیک آثاری از آنتوان دوورژاک، لویس کلود داکن و بنجامین بریتن اجرا خواهند شد. همچنین کوارتت زهی هنگام در اولین اجرای رسمی خود سه مینیاتور از کومیتاس، آهنگساز ارمنی را اجرا خواهد کرد. این کوارتت که به سرپرستی روزبه تابنده و نوازندگی امیر خلیفه، میلاد بیژنی و نسیم فلسفی در فروردین 1390 تشکیل شده، اولین کوارتت رسمی و حرفه ای شیراز است.
بخش ایرانی این کنسرت به اجرای آثاری از روزبه تابنده اختصاص یافته است. اولین قطعه این بخش آواز چهارگاه و طلوع برای کمانچه و ارکستر زهی است که بر اساس ملودی زیبایی از اردشیر کامکار برای کمانچه تنظیم شده است و در این کنسرت برای اولین بار اجرا می¬شود. تکنوازی کمانچه در این قطعه را عباس جعفری به عهده دارد. لحظه های بی زمان برای ویلن و ارکستر زهی قطعه بعدی کنسرت است که با تکنوازی ویلن روزبه تابنده اجرا خواهد شد. سه قطعه آخر این کنسرت نیز بخش هایی از موسیقی متن فیلم مستند آبو به کارگردانی هادی و مهدی زارعی و آهنگسازی روزبه تابنده است که این آثار هم تا کنون به صورت زنده اجرا نشده اند.
نوازندگان ارکستر در این کنسرت به شرح زیر خواهند بود: ویلن: امیر خلیفه، نیما صالحی، فرشید اوجی، علی رفیعی، آرش نگهداری، شیوا کاظمی، نوید شعبان زاده، امین قدرت، مسیح عالی پناه، ویولا: میلاد بیژنی، داریوش حجازی، امیر علی اشرف، ویلنسل: نسیم فلسفی، کیوان حبیب زاده، زهرا ساجدی، کنترباس: حامد فقیهی، نی: رسول زمردی، کمانچه: عباس جعفری، تمبک: مسعود تورع، تار: محمد صادق ولیئی، سنتور: مسعود گلزاری.
انجمن موسیقی فارس با مدیریت محسن خباز برگزار کننده این کنسرت است که با همکاری آموزشگاه موسیقی زند و با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری این برنامه خواهد پرداخت. مراکز تهیه بلیت این کنسرت آموزشگاه های موسیقی زند، ماهور، آبنوس، باریتون و موسسه فرهنگی شهر آفتاب، فروشگاه شهر آهنگ و مرکز موسیقی بتهوون هستند.

شایان ذکر است علاقه مندان می توانند  برای اطلاعات بیشتر با تلفن های 2338860 و 6474238 تماس حاصل کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۳:۱۱
تعداد کلیک ۶۵۳
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد